Obserwuj w Google News

Polityka redakcyjna

2 min. czytania
11.11.2020 12:00
Zareaguj Reakcja

Poznaj politykę redakcyjną serwisu zdrowie.radiozet.pl. Dowiedz się, jakim zasadom w codziennej pracy hołdują tworzący serwis redaktorzy.

polityka redakcyjna
fot. Shutterstock

Rzetelność, wiarygodność, szybka reakcja na bieżące informacje – to cele, jakie stawiają sobie redaktorzy pracujący w redakcji zdrowie.radiozet.pl. Zależy nam, by przygotowywane przez nas artykuły:

  • były wiarygodne i zawierały najnowsze informacje,
  • bazowały na rzetelnych źródłach, publikacjach naukowych,
  • były przystępnie i ciekawie napisane.

Współpracujemy z wieloma ekspertami z różnych dziedzin zdrowia (lekarzami, dietetykami, psychologami, fizjoterapeutami), którzy dzielą się z nami swoją wiedzą. W naszej pracy wspierają nasz również reporterzy Radia ZET.

Codziennie poruszamy ważne tematy medyczne i zdrowotne nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Publikujemy również ciekawe wywiady oraz komentarze ekspertów.

W serwisie zdrowie.radiozet.pl znajdziesz informacje na temat chorób, ich objawów, sposobów leczenia, a także zapobiegania. Dowiesz się, jakie diety są zalecane, a jak niewskazane. Kładziemy spory nacisk na odpowiedni styl życia, aktywność fizyczną. Mamy wiele porad dotyczących zdrowia kobiet w ciąży oraz ich narodzonych dzieci. Ważne jest dla nas nie tylko zdrowie fizyczne, ale również zdrowie psychiczne.

Przekazywanie wiedzy zgodnej z EBM (evidence-based medicine), czyli z medycyną opartą na dowodach, jest dla nas jednym z najważniejszych celów. Przykładamy ogromną uwagę do rzetelności publikowanych u nas artykułów. Weryfikujemy je na podstawie sprawdzonych, rzetelnych źródeł. Tworząc teksty, opieramy się na publikacjach naukowych i wypowiedziach ekspertów. Chcemy, by nasz serwis był godny zaufania.

Nie zastąpimy jednak lekarza, terapeuty czy dietetyka. Nasze artykuły mają jedynie naświetlić dany problem zdrowotny, ale diagnostyką i leczeniem ZAWSZE zajmują się lekarze i terapeuci. Nasze artykuły mają WYŁĄCZNIE informacyjno-edukacyjny charakter.

Serwis zdrowie.radiozet.pl utrzymywany jest m.in. z przychodów osiąganych z reklam. Materiały opracowane na zlecenie reklamodawcy czy partnera są wyraźnie oznaczone napisem "materiały partnerskie", "materiały reklamowe". To odróżnia je od treści redakcyjnych.

Redakcję zdrowie.radiozet.pl tworzą dziennikarze ze sporym doświadczeniem.

  • Łukasz Sawala – wydawca radiozet.pl
  • Monika Karbarczyk – redaktorka prowadząca serwis zdrowie
  • Natalia Kovacs-Głowińska – redaktorka
  • Aleksandra Sobieraj – redaktorka
  • Karolina Apiecionek – redaktorka
  • Alicja Bartosiak – redaktorka

Zdrowie.radiozet.pl jest integralną częścią serwisu radiozet.pl, jednego z najchętniej odwiedzanych portali informacyjnych.