Obserwuj w Google News

Problem w męskich toaletach. Alarmuje pacjent

1 min. czytania
Aktualizacja 14.09.2023
14.09.2023 15:01
Zareaguj Reakcja

Na ważny i w sumie oczywisty problem w męskich toaletach zwrócił uwagę jeden z pacjentów onkologicznych z Anglii. Proste rozwiązanie może poprawić jakość życia nawet co ósmego mężczyzny.

Toaleta męska
fot. Shutterstock

Co ósmy mężczyzna w Wielkiej Brytanii zachoruje na raka prostaty. Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy u mężczyzn, który często przyczynia się do kolejnego problemu - nietrzymania moczu po operacji. Jakość życia pacjentów mogłoby podnieść proste rozwiązanie zastosowane w męskich toaletach.

Boys Need Bins

- Mężczyźni potrzebują koszy na śmieci w ubikacjach - apeluje Philip Dunn, pacjent onkologiczny z Coleshill w Warwickshire, za pośrednictwem BBC.

Mężczyzna podzielił się swoją historią, żeby zwrócić uwagę na ważny i w sumie oczywisty problem. - Po operacji raka prostaty nosiłem mnóstwo środków na nietrzymanie moczu: podkładów, wkładek, majtek i tak dalej - powiedział. Problem, z którym zmagał się każdego dnia to brak pojemnika, do którego mógłby dyskretnie wyrzucić środki higieniczne.

Amy Rylance, dyrektorka ds. poprawy opieki w organizacji charytatywnej Prostate Cancer UK, powiedziała, że szacuje się, że jeden na trzech mężczyzn w wieku powyżej 65 lat w Wielkiej Brytanii cierpi na nietrzymanie moczu. Brak koszy na śmieci w męskich toaletach to dyskryminacja.

W Wielkiej Brytanii ruszyła kampania „Boys Need Bins” - mająca na celu przeforsowanie rozwiązań prawnych, gwarantujących, że w każdej publicznej męskiej toalecie będzie kosz.