,

Milioner wstrzyknął sobie krew nastoletniego syna, by się odmłodzić

23.05.2023 16:09

Ekscentryczny milioner podjął się próby odmłodzenia wieku biologicznego poprzez transfuzję plazmy. Pobrał krew od swojego nastoletniego syna, a własną przekazał ojcu. To pierwszy na świecie tego typu eksperyment na ludziach, który ma pokazać, że "młoda krew" działa jak eliksir odmładzający.

Bryan Johnson/Instagram
fot. Bryan Johnson/Instagram

45-letni Bryan Johnson to ekscentryczny magnat technologiczny, który znany jest z tego, że wydaje miliony dolarów rocznie, by uniknąć wieku średniego. Johnson robi wszystko, by odmłodzić swój wiek biologiczny, a jego lekarze twierdzą, że w ciągu dwóch lat obniżył go o ponad pięć lat i teraz ma serce 37-latka, skórę 28-latka oraz pojemność i sprawność płuc 18-latka. Tym razem milioner zdecydował się na drastyczny krok i wymienił się osoczem krwi ze swoim ojcem i nastoletnim synem.

Cała trójka przeszła transfuzję w klinice w Dallas, w której 45-latek, a także jego 70-letni ojciec i 17-letni syn mieli pobrany litr krwi, co następnie zostało przetworzone za pomocą specjalnej maszyny na partię płynnego osocza. Wytworzony preparat wprowadzono następnie do żył Johnsona w celu odmłodzenia organizmu i naprawy uszkodzeń komórkowych spowodowanych procesem starzenia poprzez zastąpienie starej krwi w starym ciele nową krwią od młodego dawcy. Johnson otrzymał osocze od swojego syna, a sam przekazał plazmę swojemu ojcu.

W 2005 roku grupa naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley dokonała szokującego odkrycia, że połączenie młodych i starych myszy zmieniło ich wiek komórkowy. Po połączeniu starej myszy i młodej myszy w taki sposób, że mają wspólną krew i narządy, badali myszy przez pięć tygodni. Mięśnie starych myszy goiły się mniej więcej tak szybko, jak u młodych myszy, podczas gdy u starych myszy powstawały nowe komórki w młodzieńczym tempie. Późniejsze badanie wykazało, że przeniesienie krwi ze starszej myszy do młodszej faktycznie przyspieszyłoby proces starzenia.

W ramach "Project Blueprint" Johnson żyje zgodnie z reżimem, który bardziej przypomina pracę na pełny etat. Jego dno miednicy zostało poddane działaniu impulsów elektromagnetycznych, aby poprawić napięcie mięśni w trudno dostępnych miejscach. Mężczyzna nosi okulary, które blokują niebieskie światło. Twierdzi też, że przyjmuje dokładnie 1977 kalorii dziennie, dzięki czemu poziom tkanki tłuszczowej utrzymuje się na poziomie od 5 do 6 procent. Johnson mówi, że jego celem jest zapewnienie, aby jego mózg, wątroba, nerki, zęby, skóra, włosy, penis i odbyt funkcjonowały tak, jak wtedy, gdy miał 18 lat.

Jego styl życia i obsesyjne zaangażowanie w próby osłabienia wpływu czasu spotkały się z poważną krytyką, a niektórzy eksperci medyczni twierdzą, że jest to tylko przejaw jego niepokoju związanego ze śmiertelnością.

logo Tu się dzieje