Obserwuj w Google News

Pogrążone prącie – jakie mogą być przyczyny tej dolegliwości?

2 min. czytania
Aktualizacja 19.08.2022
19.08.2022 12:38
Zareaguj Reakcja

Nie wiadomo, ilu mężczyzn cierpi z powodu pogrążonego prącia. Dolegliwość ta bywa konsekwencją otyłości. Dowiedz się, czym jest pogrążone prącie i jak się go leczy.

Pogrążone prącie - co to znaczy
fot. Shutterstock

Pogrążone prącie to wstydliwa dolegliwość. Nie wiadomo, ilu mężczyzn dotyka, bo – zdaniem lekarzy – z powodu tej dysfunkcji cierpi znacznie więcej osób, niż poddaje się leczeniu. Wada ta powoduje m.in. problemy z oddawaniem moczu oraz zaburzenia erekcji.

Prącie pogrążone – co to?

Pogrążone prącie to wada dotycząca męskich zewnętrznych narządów płciowych. Penis, mimo prawidłowego wykształcenia, czyli prawidłowych wymiarach, adekwatnych do wieku mężczyzny, jest niewidoczny, bo jest„schowany” w okolicach spojenia łonowego w warstwie tłuszczowej, lub wystaje nieznacznie i wyglądem może przypominać kobiece narządy płciowe. Wada ta może być: wrodzona lub nabyta.

Prącie pogrążone nabyte – jakie mogą być przyczyny?

Do najczęstszych przyczyn nabytej formy tego schorzenia należą:

Pogrążone prącie – konsekwencje

U mężczyzn z tą wadą obserwuje się:

  • problemy z oddawaniem moczu – oddanie moczu czy to w pozycji stojącej, czy siedzącej, sprawia im wiele trudności i wymaga czasu oraz wysiłku,
  • zaburzenia erekcji lub bolesne wzwody,
  • infekcje skóry – pod ukrytą częścią prącia często gromadzi się wilgoć, która może przyczyniać się do przewlekłych infekcji skóry, a nawet rozległych ran na skórze,
  • obniżone samopoczucie, a nawet depresja.

Prącie pogrążone – czy da się tę wadę wyleczyć?

W przypadku prącia pogrążonego u małych dzieci (czyli wady wrodzonej) zdarza się, że ustępuje ona samoistnie. Jednak są to bardzo rzadkie przypadki. Dlatego zarówno w przypadku wady wrodzonej, jak i nabytej zaleca się leczenie operacyjne, polegające na wyłonieniu prącia spod powierzchni skóry, a potem wykonanie m.in. plastyki napletka i brzusznej powierzchni penisa, a także poprawienie anatomicznie struktury powięzi głębokiej prącia. Tego typu operacji często towarzyszy liposukcja, czyli usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszaru wzgórka łonowego pacjenta. Dzięki temu zabiegowi mężczyźni mogą rozpocząć w pełni satysfakcjonujące współżycie seksualne, a także starać się o potomstwo.

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.

Źródło: hifu.pl/