Zamknij

Chcesz mieć silniejszy orgazm? Jedz orzechy

26.07.2019 11:00

Nie od dziś wiadomo, że orzechy mają korzystny wpływ na męską płodność. Ale to nie jedyna ich zaleta. Właśnie się okazało, że zwiększają libido i intensywność orgazmów u mężczyzn.

Orzechy
fot. Shutterstock

Orzechy to bogate źródło przeciwutleniaczy, kwasów omega-3, witamin i minerałów, m.in. kwasu foliowego, witaminy E, wapnia i potasu. Od lat trwają badania nad wpływem orzechów na męską płodność. Dotychczas udowodniono, że orzechy, a zwłaszcza orzechy włoskie, poprawiają jakość nasienia u mężczyzn – kształt, ruch i witalność plemników, choć wciąż nie wiadomo, czy wpływają także na ich liczbę.

Dowiedz się więcej: Które orzechy są najzdrowsze na świecie? Ranking wartości odżywczych

Tym razem naukowcy z Uniwersytetu Rovira i Virgili i Instytutu Zdrowia Pere Virgili w Hiszpanii postanowili sprawdzić, czy regularne spożywanie orzechów ma wpływ na życie seksualne mężczyzn. W badaniu wzięło udział 83 zdrowych ochotników w wieku 18-35 lat. Wszyscy preferowali dietę typowo zachodnią, o wysokiej zawartości tłuszczu i małej podaży świeżych warzyw i owoców. Badanych podzielono na dwie grupy. Jedna z nich przez 14 tygodni dostawała 60 g ekstra orzechów dziennie – 30g orzechów włoskich, 15g orzechów laskowych i 15g migdałów.

Spożywanie garści orzechów dziennie w sposób istotny przyczyniło się do poprawy libido i jakość orgazmów u badanych, choć nie wykazano zależności pomiędzy spożywaniem orzechów a długością stosunku seksualnego. Teraz hiszpańscy naukowcy zamierzają sprawdzić, czy orzechy mają również wpływ na sprawność seksualną u mężczyzn. Wyniki opublikowano w czasopiśmie naukowym Nutriens.

Zobacz takżeRyszard Kalisz o impotencji: Każdy po 50. roku życia brał viagrę 

Źródło: dailymail.co.uk