Obserwuj w Google News

Wstydliwe rzeczy, które mogą przydarzyć się kobietom podczas seksu

2 min. czytania
15.09.2015 14:03
Zareaguj Reakcja

Podczas intymnych zbliżeń może się wydarzyć wiele rzeczy, z których niekoniecznie jesteśmy zadowolone. Gazy pochwowe, kobiecy wytrysk – to tylko niektóre z nich. Gdy się pojawią, niektóre z nas odczuwają wstyd. Niepotrzebnie. To są normalne, fizjologiczne stany, które nie powinny nas niepokoić.

Kobiece problemy: zawstydzające (ale normalne) momenty z sypialni
fot. ---

Co to są gazy pochwowe?

Gazy pochwowe to powietrze, które czasem wydostaje się z pochwy podczas seksu lub podczas ćwiczeń fizycznych. Są podobne do gazów jelitowych, ale nie mają zapachu. Dziwny dźwięk, który wydostanie się z twojej pochwy to nie powód do wstydu. Wiele kobiet tego doświadcza, ale mało która o tym mówi.

Ważne! Gazy pochwowe to stan fizjologiczny, którym nie należy się przejmować. Jeśli jednak te bezwonne zwykle gazy, będą miały zapach, skonsultuj się z lekarzem. Przykry zapach z pochwy może świadczyć o zakażeniu bakteryjnym lub grzybiczym.

Zobacz także: Czy stringi to zawsze dobry wybór? Zobacz, kiedy ich nie nosić

Damski wytrysk ‒ czy to normalne?

Kobieca ejakulacja dotyczy wielu kobiet i nie powinna być tematem wstydliwym. Damski wytrysk to wydalenie znacznej ilości płynu podczas seksu. Zdarza się zazwyczaj podczas orgazmu lub tuż przed jego osiągnięciem. Lekarze uważają, że kobiecy wytrysk związany jest ze stymulacją punktu G.

Ważne! Płyn, który wydostaje się z organizmu kobiety to nie mocz. Przez wiele lat mylono ejakulację damską z nietrzymaniem moczu. Dokładniejsze badanie wykazały jednak, że nie ma to z tym nic wspólnego.

Krótka drzemka zaraz po seksie

Do niedawna uważano, ucinanie krótkiej drzemki zaraz po stosunku seksualnym to domena mężczyzn. Jednak zdarza się to również kobietom i nie jest powodem do wstydu. Podczas seksu organizm jest poddany bardzo dużemu wysiłkowi i jest zupełnie naturalne, że potrzebuje regeneracji. Dlatego tak wiele osób zasypia niemal natychmiast po osiągnięciu orgazmu. Dzieje się tak, ponieważ mózg produkuje wtedy substancje, dzięki którym maksymalnie się relaksujemy, a potem zapadamy w sen.

Infekcja dróg moczowych po seksie

Podczas seksu możesz złapać również infekcję dróg moczowych. Lekarze uważają, że dzieje się tak, ponieważ bakterie mają łatwiejszy dostęp z macicy do pęcherza. Na infekcje bardziej narażone są kobiety w ciąży oraz osoby, które używają środków plemnikobójczych bez prezerwatywy.

Aby uniknąć złapania infekcji lub zmniejszyć jej ryzyko, oddawaj mocz przed stosunkiem i po nim oraz pij dużo wody ‒ to pomoże wypłukać z Twojego organizmu bakterie.

/mk