Obserwuj w Google News

Jak przetrwać menopauzę? Koniec uciążliwych dolegliwości!

Aleksandra Supryn
2 min. czytania
Aktualizacja 17.11.2020
24.01.2016 10:53
Zareaguj Reakcja

Menopauza to naturalny stan organizmu, któremu nie da się zapobiec. To ogromna zmiana zarówno w życiu kobiety, która ją przechodzi, jak i całego jej otoczenia. Na szczęście współcześnie nie musisz się już jej obawiać. Na rynku znajdziesz wiele produktów, które pomogą Ci przetrwać ten trudny czas.

Menopauza - czym jest? Objawy, leczenie, zioła, suplementy diety
fot. ---

Odpowiednie dbanie o siebie – zdrowy tryb życia oraz suplementacja – pomogą Ci złagodzić uciążliwe objawy etapu klimakterium, czyli długotrwałego okresu, który prowadzi do kulminacji – menopauzy.

Czym jest hormonalna terapia zastępcza?

Najpopularniejszą metodą łagodzenia objawów przekwitania jest hormonalna terapia zastępcza (HTZ). Polega na uzupełnieniu niedoborów hormonów, które do tej pory były produkowane przez jajniki. Na rynku znajdziesz różne formy farmaceutyku – tabletki doustne, plastry, globulki, zastrzyki.  Terapia powinna przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarza, który pomoże Ci wybrać odpowiednią metodę.
Uzupełnienie hormonów pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych chorób, pomaga przetrwać objawy menopauzalne.
Aby terapia była skuteczna, należy stosować ją przez 5 lat, ale nigdy dłużej. Badania pokazują, że wydłużona terapia to większe ryzyko raka endometrium i piersi.
Istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania HTZ. Są to m.in. choroba niedokrwienia serca, rak sutka, trzonu macicy lub przebyty rak jajników, krwawienie z dróg rodnych, udar mózgu, ostra niewydolność wątroby, zakrzepica żył głębokich, mięśniak macicy lub ciąża.

Suplementy diety z izoflawonami

Izoflawony to rodzaj flawonidów, budową przypominający estrogen, dlatego często nazywa się je fitoestrogenami. Te naturalne estrogeny roślinne wiążą się z receptorami estragenowymi i wpływają na pracę jajników. Dlatego też panie, które chcą w naturalny sposób uzupełnić niedobór hormonu, powinny włączyć do swojej diety produkty zawierające dużo tego składnika.
Izoflawony to związki występujące przede wszystkim w roślinach. Ich głównym źródłem są produkty sojowe. Znajdziesz je również w siemieniu lnianym, produktach pełnoziarnistych, orzechach, nasionach sezamu i słonecznika, szyszkach chmielu oraz oliwie.

Czerwona koniczyna – pomoc przy menopauzie

Czerwoną koniczynę od lat stosowano w naturalnej medycynie. Jednak dopiero w 1999 roku odkryto, że roślina ta ma w sobie bardzo dużo izoflawonów, które łagodzą objawy menopauzalne.
Wyciągi z czerwonej koniczyny mają przewagę nad innymi metodami, m.in. hormonalną terapią zastępczą, ponieważ nie powodują skutków ubocznych.
Koniczyna nie jest też silnym alergenem, w przeciwieństwie do innych produktów zawierających fitoestrogeny.
Nie musimy się również martwić GMO. Naturalna czerwona koniczyna ma w sobie tak dużo wartości prozdrowotnych, że nie praktykuje się modyfikacji genetycznej.

Tabletki na dzień i noc

Na objawy przekwitania warto stosować preparaty, które są jednocześnie bogate w naturalne izoflawony oraz dostosowane są do rytmu dobowego organizmu kobiety.
Najlepiej taki środek jak Duo-fem, który zwalcza uciążliwe objawy menopauzy zarówno w dzień, jak i nocy. W jego skład wchodzą wyciągi z czerwonej koniczyny (100 mg), melisy (100 mg) i szyszek chmielu (50 mg), witaminy D3, B6 i C oraz chrom, cynk i magnez.
Produkt stosowany dwa razy dziennie – rano i wieczorem – złagodzi uciążliwość uderzeń gorąca oraz zmian nastroju, poprawi wygląd skóry, zadba o zdrowie kości, pomoże kontrolować wagę oraz poziom glukozy, wspomoże prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz ułatwi zasypianie i wspomoże prawidłowy sen.
___

ZdrowoBardzo / AS