Obserwuj w Google News

Czy raka można leczyć w SPA? Założycielka fundacji SPA For Cancer u Beaty Tadli

2 min. czytania
28.10.2019 15:41
Zareaguj Reakcja

 - Kobieta podczas leczenia onkologicznego zazwyczaj czeka. Chemia, wizyta, konsylium, radioterapia. Postanowiłam przełamać rutynę - mówiła Anna Hencka-Zyser, założycielka Fundacji SPA for cancer w audycji Beaty Tadli "To właśnie weekend".

Fundacja SPA For Cancer zrzesza kobiety chorujące na raka
fot. Shutterstock

Anna Hencka-Zyser , założycielka fundacji SPA for cancer, i Sylwia Niemczyk, wicenaczelna "Urody Życia", były gośćmi kolejnej audycji Beaty Tadli "To właśnie weekend". Konfiguracja nieprzypadkowa: Anna Hencka-Zyser wygrała właśnie plebiscyt Kobiety Kobietom, organizowany przez magazyn. W głosowaniu wzięło udział aż 30 tys. internautek.

- Kobieta podczas leczenia onkologicznego zazwyczaj czeka. Chemia, wizyta, konsylium, radioterapia. Postanowiłam przełamać rutynę, żeby dziewczyny nie czekały na chemię, tylko na zabieg, makijaż, warsztaty urodowe. Chodzimy wspólnie do SPA, na masaże, na zabiegi, uczymy się powracać do kobiecości po chorobie nowotworowej - tłumaczyła ideę fundacji SPA For Cancer jej założycielka - Anna Hencka-Zyser.

- To nie są kobiety, które po prostu zapisują się na masaż. Chodzą razem do kina, rozmawiają. To są nasze siostry, mamy, przyjaciółki. Być może na pewnym etapie życia i my będziemy musiały szukać tej siły - podkreślała Sylwia Niemczyk, wicenaczelna "Urody Życia", w rozmowie z Beatą Tadlą.

Anna Hencka-Zyser mówiła, że w chorobie myśli się o wszystkim, ale nie do końca o sobie. "Chciałam to odczarować. W rezultacie dostaję telefony od lekarzy, że wyniki badań są lepsze, hemoglobina na zadowalającym poziomie i żebym robiła to dalej" - zdradziła laureatka plebiscytu Kobiety Kobietom.

Całą rozmowę posłuchać można tutaj:

Autorskiej audycji Beaty Tadli " To Właśnie Weekend" możecie słuchać w każdą sobotę, w godz. 10-13.