Zamknij

15 najciekawszych faktów o seksie

Aleksandra Supryn
08.10.2015 14:38

Naukowcy prześcigają się w najróżniejszych badaniach dotyczących seksu. Czasem badają bardzo dziwne aspekty. Np. wpływ noszenia skarpetek podczas seksu, jaki zapach ma wnętrze naszego nosa podczas stosunku czy nawet to jak ma się kształt ust do orgazmu. 

15 najciekawszych i najdziwniejszych faktów o seksie
fot. ---

Zebraliśmy dla Was 15 najdziwniejszych i najbardziej zaskakujących faktów dotyczących seksu, podniecenia oraz seksapilu. Zobacz, czy wiedziałeś o którymś z nich. Czasem aż trudno uwierzyć, że naukowcy postanowili zbadać pewne kwestie...

Najciekawsze fakty dotyczące seksu

1. Noszenie skarpetek podczas seksu zwiększa szansę na orgazm. Udowodnili to naukowcy z Holandii. Stwierdzili, że poczucie komfortu oraz ciepło sprawiają, że stajemy się bardziej zrelaksowani, a prawdopodobieństwo osiągnięcia orgazmu jest większe.

2. Promienie słoneczne mogą poprawić libido. Naukowcy udowodnili, że duża ilość witaminy D w męskim organizmie zwiększa również ilość testosteronu. Ochota na seks jest więc częstsza, a doznania intensywniejsze.

3. Z kolei męski pot działa na panie jak afrodyzjak. Znajduje się w nim hormon ‒ androstadienon, który zwiększa ich podniecenie i ochotę na seks.

4. Mężczyźni z bardzo wysportowanymi brzuchami dochodzą szybciej niż panowie z „brzuszkami”. Naukowcy udowodnili, że różnica ta może wynosić nawet 5 minut. Dzieje się tak, ponieważ w tłuszczu na męskim brzuchu znajduje się więcej damskiego hormonu płciowego ‒ estradiolu, który wydłuża czas, który potrzebny jest mężczyznom do osiągnięcia orgazmu.

5. Mężczyźni z brodami są uważani przez kobiety za bardziej atrakcyjnych. Co więcej, znacznie bardziej pociąga je kilkudniowy zarost niż długa broda. Naukowcy doszli do wniosku, że dzieje się tak, ponieważ szczecina wskazuje na dojrzałość mężczyzny. Jeśli chodzi natomiast o pełną brodę to wielu paniom kojarzy się ona z brutalnością i agresją.

6. Całowanie się poprawia relacje w parze. Co więcej, ma również właściwości prozdrowotne: redukuje stres oraz zły cholesterol (!).

7. Nie tylko ludzie lubią seks oralny. Praktykują go również m.in. wilki, niedźwiedzie, morsy, szympansy, kozy, kangury, hieny, owce oraz nietoperze.

8. Chcesz kogoś poderwać? Ćwicz z nim. Podczas treningu występują symptomy podobne do tych, które pojawiają się kiedy jesteśmy podnieceni ‒ spocone dłonie, podwyższony puls, krótki oddech. Wiele osób myli to z pożądaniem i czuje pociąg do osoby, z którą ćwiczy.

9. Koniec z „Nie dzisiaj kochanie, boli mnie głowa”. Naukowcy mówią, że orgazm może złagodzić objawy migreny.

10. Udowodniono, że połączenie zapachu lawendy oraz dyni zwiększa przepływ krwi do penisa o 40 proc. i ułatwia osiągnięcie erekcji.

11. Im dziwniejsze praktyki seksualne tym lepsze zdrowie psychiczne. Naukowcy udowodnili, że fetyszyści czy sadomasochiści, którzy spełniają swoje fantazje seksualne, są znacznie szczęśliwi, bardziej otwarci, czują się bezpieczniej i rzadziej mają problemy z depresją.

12. Kształt kobiecych ust ma wpływ na ich orgazm. Najłatwiej osiągają go kobiety o dużych, pełnych wargach.

13. Kobiety są znacznie skłonniejsze do zdrady podczas owulacji. Naukowcy wiążą to z tym, że ich ciało oczekuje, że dojdzie do zapłodnienia, więc panie podświadomie dążą do intymnego zbliżenia.

14. Okazuje się, że podczas seksu nos każdego z nas pachnie tak samo jak nasze genitalia… Naukowcy mówią, że związane jest to ze zwiększonym przepływem krwi.

15. Szacuje się, że około 1 proc. kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm podczas stymulacji samych piersi

ZdrowoBardzo / AS