Obserwuj w Google News

O której jeść śniadanie? Dietetyk podpowiada, co jeść na śniadanie

2 min. czytania
Aktualizacja 05.03.2021
19.02.2018 14:04
Zareaguj Reakcja

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, ale nie każdy wie, kiedy i jak ten posiłek spożywać. Czy śniadanie należy jeść od razu po przebudzeniu? Kiedy jest najlepszy czas na śniadanie? Dietetyk podpowiada, do której godziny należy spożywać śniadania i co jeść, by czuć się dobrze. 

O której jeść śniadanie?
fot. Shutterstock

Nie zawsze rano mamy czas na to, aby spokojnie usiąść z kubkiem gorącej kawy i zrelaksować się przed pracą jedząc śniadanie. Spora część osób woli tę chwilę poświęcić na spanie i z łóżka wstać choćby pięć minut później. Pierwszy posiłek bardzo często jemy dopiero w pracy lub w szkole. Niestety nie wpływa to dobrze na nasze zdrowie.

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i dlatego należy go zjeść wkrótce po wstaniu, zwłaszcza gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Dlaczego to tak ważne? Dzięki śniadaniu mamy siłę do działania, żołądek budzi się do życia.

O której więc należy zjeść śniadanie? Na to pytanie odpowiada dietetyczka kliniczna Hanna Stolińska-Fiedorowicz.

Do kiedy zjeść śniadanie?

– Ten pierwszy posiłek powinniśmy zjeść w przeciągu godziny po przebudzeniu się. Pozwoli to utrzymać poziom glukozy we krwi na odpowiednim, stabilnym poziomie. Jeśli tego nie zrobimy, nadmiernie się obniży, a w takiej sytuacji możemy być tak głodni, że łatwo o niewłaściwe wybory żywieniowe – wyjaśnia Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk kliniczny. I dodaje, że niski poziom glukozy w organizmie sprawia, że znacznie trudniej jest się nam skupić. Dlatego właśnie na śniadanie najlepiej jest wybrać produkty o niskim indeksie glikemicznym.

Co najlepiej zjeść na śniadanie?

– Najlepsze na śniadania są kanapki z białym serem, pastami i warzywami albo na słodko owsianka, jaglanka z owocami i orzechami. Na długo nasycą nas również jajka, ale koniecznie z pieczywem razowym i warzywami – poleca dietetyk.

Źródło: Ugotuj.to