Obserwuj w Google News

Jaką kawę pić na diecie? Dodaj do niej ten składnik – przyspiesza metabolizm

2 min. czytania
Aktualizacja 02.08.2022
02.08.2022 10:00
Zareaguj Reakcja

Osoby na diecie wcale nie muszą pić wyłącznie czarnej kawy. Dla tych, którzy lubią kawę z dodatkami, istnieje doskonała alternatywa. Dzięki temu składnikowi kawa nie tylko jest niskokaloryczna, ale też podkręca metabolizm. Zobacz, jak przygotować idealną, dietetyczną kawę

Jak przygotować dietetyczną kawę? Dodaj ten składnik
fot. Shutterstock

Wielu osobom, które są na diecie, szczególnie ciężko rozstać się z kawą. Nie zawsze musimy rezygnować z tego napoju, jednak ważny jest sposób, w jaki go przygotowujemy. O ile trudno zgubić kilogramy, codziennie sięgając po kawę z dodatkiem cukru i bitej śmietany, kawa sama w sobie nie jest wysokokaloryczna (to jedynie 2 kcal w 100 ml). Dodatkowo wystarczy jeden dodatek, by kawa korzystnie zadziałała na nasz metabolizm. Jak przygotować kawę na odchudzanie?

Kluczowy składnik to mleko odtłuszczone

Jeśli pijesz dużo kawy, ale chcesz schudnąć, do małej czarnej dodaj mleko odtłuszczone. Kawa przygotowana w ten sposób jest najlepsza dla naszego metabolizmu.

– Odtłuszczone mleko zawiera białko, jest bogate w składniki odżywcze i wapń. Jest również dość niskokaloryczne w porównaniu ze śmietanką, co czyni go najlepszym wyborem – podkreśla znana dietetyczka,  Lisa Young, autorka książki „Wreszcie pełna, wreszcie szczupła”.

Mleko odtłuszczone dostarcza organizmowi tych samych składników, co pełne mleko, a przy tym ma bardzo mało kalorii. Ten rodzaj mleka jest jednym z najlepszych źródeł wapnia w diecie. Sam wapń jest niezwykle ważnym minerałem dla osób, które chcą szybko stracić kilka kilogramów. Według badań opublikowanych w Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism dieta uboga w wapń wiąże się z większą masą ciała. Mleko odtłuszczone zawiera również witaminę D, fosfor i potas.

Spożywanie pokarmów i napojów bogatych w białko nie tylko wspomaga metabolizm, ale też wzmacnia syntezę białek mięśniowych. Jednym słowem, osobom, które jedzą sporo produktów bogatych w białko, znacznie łatwiej zbudować i utrzymać silne mięśnie. Co ważne, mleko odtłuszczone jest znacznie zdrowsze niż różnego rodzaju mleka roślinne, które mają niższą zawartość białka  (z wyjątkiem sojowego) i wapnia w porównaniu ze zwykłym mlekiem.

Źródło: eatthis.com