Obserwuj w Google News

Smyk ostrzega przed produktem dla maluchów. “Ryzyko uduszenia”

1 min. czytania
23.11.2023 09:39
Zareaguj Reakcja

Smyk apeluje do rodziców o zwrot produktu, który był dostępny w sprzedaży kilka miesięcy temu. Jak czytamy na stronie marki, stwarza on ryzyko dla małego dziecka. Paradoksalnie, chodzi o produkt, który kupujemy po to, by dziecko było bezpieczne.

Smyk wycofuje produkt dla dzieci. "Ryzyko uduszenia"
fot. EastNews

W poniedziałek 20.11 na oficjalnej stronie marki Smyk zamieszczono ważny komunikat dla rodziców. Jak czytamy:

“Smyk S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że śpiwór Cool Club by Smyk, kod EAN: 5903977346438 stwarza ryzyko uduszenia się dziecka. Produkt dostępny był w sprzedaży w okresie od czerwca 2022 do 28 lipca 2023 r. W związku z powyższym informujemy o możliwości zwrotu produktu".

O ile produkt nie jest już dostępny w sklepach, wielu rodziców może mieć go w domu. Informacja jest zaskakująca, bo śpiworki kupujemy właśnie po to, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo: eksperci od dawna mówią o tym, że maluchy nie powinny spać pod kołdrą czy kocykiem. Śpiąc w ten sposób, dziecko może nieświadomie nakryć sobie twarz, co może skończyć się tragedią. To właśnie śpiworki są rekomendowane przez specjalistów.

W poprzednich miesiącach ze sklepów Smyk wycofano dwie zabawki: huśtawkę i i zdalnie sterowany samochód Monster Truck (numer indeksu: 6958760, kod kreskowy 5903977114990). Tu powodem była „możliwość wystąpienia usterek, co nie spełnia odpowiednich standardów jakości marki SMIKI oraz w wyjątkowych sytuacjach może doprowadzić do przegrzania elementów zabawki”.