,

iPhone’y wycofane z rynku francuskiego. „Przekroczone normy”

18.09.2023 09:31

Francuska Krajowa Agencja Częstotliwości (ANFR) wycofała ze sprzedaży iPhone’y. Przyczyną jest potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Sprawdź, o który model chodzi.

iPhone
fot. Shutterstock

Minister ds. cyfryzacji i telekomunikacji Francji Jean-Noel Barrot poinformował za pośrednictwem dziennika „Le Parisien”, że Krajowa Agencja Częstotliwości (ANFR) zdecydowała się na tymczasowe wycofanie jednego modelu iPhone’a z rynku. Powodem są przekroczone wartości fal elektromagnetycznych.

Iphone wycofany ze sprzedaży

Wycofany iPhone przekracza o 1,74 W na kilogram masy ciała ustawową wartość dla energii, jaką może pochłonąć ludzkie ciało, gdy produkt jest trzymany w dłoni - poinformowała ANFR.

Standardową praktyką producentów po otrzymaniu tego typu wezwania jest aktualizacja oprogramowania, żeby uniknąć całkowitego wycofania produktu z obrotu. Apple ma 15 dni na ustosunkowanie się do sprawy.

Model, o który chodzi, to iPhone 12. Zdaniem francuskiego ministra ds. cyfryzacji i telekomunikacji wniosek o wycofanie produktu mógłby zostać rozszerzony nawet na rynek europejski.

Źródło: PAP Katarzyna Stańko

logo Tu się dzieje