Zamknij

Sanepid nakazał wycofanie płynu do dezynfekcji rąk i powierzchni

26.06.2020 15:19

GIS informuje, że sanepid z Piotrkowa Trybunalskiego nakazał wycofanie jednego z płynów do dezynfekcji. Okazuje się, że zakład produkujący płyn nie miał wymaganych pozwoleń i zezwoleń. Sprawdź, o który płyn chodzi.

Płyn do dezynfekcji wycofany z obrotu
fot. Shutterstock

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim wydał nakazał wycofanie z obrotu produktu biobójczego "PŁYN DEZYNFEKUJĄCY – płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni w zakładach", wyprodukowanego w powiecie piotrkowskim w Łódzkiem.

Dlaczego wycofano płyn dezynfekujący?

GIS, w ramach ostrzeżenia publicznego, poinformował w piątek (26.06.2020), że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim w związku ze stwierdzeniem braku wymaganych pozwoleń i zezwoleń wydał w stosunku do jednego z zakładów decyzję o wycofaniu produktu biobójczego.

Chodzi o Zakład Chemii Gospodarczej s.c. Marian Jarzębowski, Stanisław Bara; 97-306 Grabica, Rusociny 25A. Decyzja dotyczy produktu biobójczego o nazwie "PŁYN DEZYNFEKUJĄCY – płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni w zakładach".

GIS przypomina, że wprowadzanie produktu biobójczego, na które nie zostało wydane pozwolenie na obrót, może skutkować zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Źródło: PAP