Obserwuj w Google News

GIS wycofuje partię soczku dla dzieci. "Obecność ciał obcych"

2 min. czytania
03.08.2022 09:24
Zareaguj Reakcja

Uwaga! GIS informuje o wycofaniu z obrotu partii soczków dla małych dzieci od 4. miesiąca życia. W produkcie mogą znajdować się ciała obce. Sprawdź, czy masz te soki w domu.

Jedzenie dla dzieci
fot. Shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. GIS informuje o obecności ciał obcych w partii soku dla dzieci. Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem.

Chodzi o produkt:

HIPP 100% Słodkie Jabłka po 4 miesiącu 200 ml

  • Numer partii: LA98967
  • Data minimalnej trwałości: 31.10.2023
  • wyprodukowano w UE dla HIPP Polska Sp. z o.o., ul. Giełdowa 1, 01-211 Warszawa

"W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych w określonej poniżej partii produktu. Obecność ciał obcych w produkcie sprawia, że nie nadaje się on do spożycia przez ludzi" - opublikowano w komunikacie.

Firma HiPP Polska Sp. z o.o. zablokowała wydawanie produktów z magazynu. Rozpoczęła zawiadamianie kontrahentów o konieczności zablokowania produktów do dalszej sprzedaży do czasu wyjaśnienia sprawy.

Źródło: GIS

Oświadczenie HiPP Polska Sp. z o.o. z dnia 10.08.2022

W wyniku zgłoszenia od konsumenta Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wykrył zanieczyszczenia w pojedynczych butelkach soku HiPP 100% SOK Słodkie Jabłka (200 ml) o numerze partii LA98967, z datą minimalnej trwałości 31.10.2023.

Zapewnienie bezpieczeństwa i najwyższej jakości produktów jest zawsze naszym najwyższym priorytetem, dlatego zgłoszenie potraktowaliśmy niezwykle poważnie. Natychmiast wstrzymaliśmy dostawy produktu. Powiadomiliśmy również o sytuacji naszych klientów handlowych wraz z decyzją o wycofaniu tej partii ze sklepów. W trybie pilnym zleciliśmy niezależnemu laboratorium badania otrzymanych od konsumenta próbek. Wyniki jednoznacznie potwierdzają, że zanieczyszczenia, które były przedmiotem zgłoszenia, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia dzieci.

Jeśli zakupiliście Państwo HiPP 100% SOK Słodkie Jabłka (200 ml) o numerze partii LA98967, z datą minimalnej trwałości 31.10.2023, możecie Państwo w każdej chwili skontaktować się z Serwisem dla Rodziców HiPP wysyłając wiadomość przez formularz kontaktowy i dokonać wymiany produktu.

HiPP Polska