Obserwuj w Google News

Co pić, żeby mieć płaski brzuch? Wprowadź 6 zasad

Alicja Bartosiak
2 min. czytania
Aktualizacja 04.01.2023
04.01.2023 08:38
Zareaguj Reakcja

Drobne nawyki, na które nie zwracasz nawet uwagi, wpływają na Twoją sylwetkę. Jak mieć płaski brzuch bez wielkiego wysiłku? Zobacz, które napoje są zakazane, a które sprzyjają Twojemu organizmowi. By cieszyć się płaskim brzuchem, wcale nie musisz się głodzić!

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? 6 zasad
fot. Shutterstock
  1. Sięgnij po wodę z cytryną
  2. Zamień cukier na cynamon
  3. Zrezygnuj z alkoholu
  4. Unikaj słodkich napojów
  5. Pij zieloną herbatę
  6. Pamiętaj o nawodnieniu

Skąd bierze się tłuszcz na brzuchu? W wielu przypadkach do takiego stanu prowadzi po prostu siedzący tryb życia i niezdrowa dieta. Ważne jest też to, co pijesz. Jeśli do porannej kawy dodajesz 3 łyżeczki cukru i śmietankę, nic dziwnego, że waga wzrasta. Niektóre nawyki związane z piciem mogą jednak pomóc w utracie tłuszczu, poprawiając trawienie, dostarczając pomocnych przeciwutleniaczy i obniżając ogólne spożycie cukru lub kalorii w ciągu dnia. O czym pamiętać, gdy chcemy pozbyć się tłuszczu z brzucha? Najważniejsze zasady:

Sięgnij po wodę z cytryną

Jeśli szukasz szybkiego i prostego sposobu, aby Twoja woda była choć trochę zdrowsza, dodaj do niej trochę cytryny. Owoc jest kwaśny i przyśpiesza trawienie. Taka mikstura pomaga uniknąć wzdęć i poprawia wchłanianie składników odżywczych. Po wodę z cytryną najlepiej sięgać rano, tuż po przebudzeniu, a ok. pół godziny przed pierwszym posiłkiem.

Zamień cukier na cynamon

Cynamon to naturalnie słodka, przeciwzapalna przyprawa, która jest doskonałą alternatywą dla cukru. Zapobiega “atakom” głodu, zmniejszając łaknienie. Imituje aktywność biologiczną insuliny i zwiększa metabolizm glukozy, co pomaga w odchudzaniu.

Zrezygnuj z alkoholu

Za otyłość brzuszną bardzo często odpowiada nadmiar alkoholu w diecie. Alkohol powoduje częste wzdęcia, utrudnia trawienie i jest wysokokaloryczny. Dodatkowo, gdy pijemy alkohol, często sięgamy po niezdrowe przekąski. Wbrew powszechnej opinii, za alkoholowy brzuch nie odpowiada jedynie piwo, ale też każdy inny alkohol.

Unikaj słodkich napojów

Słodzone, kolorowe napoje są bezpośrednio związane z większą ilością tłuszczu na brzuchu. Dodatkowo dwutlenek węgla z napojów gazowanych może wywoływać gazy i wzdęcia. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego do picia, dużo lepszym rozwiązaniem jest sok przygotowany w domu.

Pij zieloną herbatę

Wykazano, że spożywanie od dwóch do trzech filiżanek zielonej herbaty dziennie jest skuteczną metodą redukcji tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej. Odpowiadają za to katechiny, które usprawniają trawienie i ograniczają ilość wchłanianego tłuszczu. Jak w przypadku każdego zdrowego napoju, warto zwracać uwagę na to, co do niego dodajemy.

Pamiętaj o nawodnieniu

Odwodniony organizm często zatrzymuje zbyt dużo płynów, co może prowadzić do zaparć, wzdęć i dyskomfortu. Warto pić przynajmniej 1,5 litra wody dziennie.
Niestety nie ma jednego napoju, który zapewni Ci szybkie efekty odchudzania. Ważne jest, aby połączyć wyżej wymienione nawyki związane z piciem z regularnym ruchem i zdrową żywnością.

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.