Obserwuj w Google News

GIF wstrzymuje w obrocie lek przeciwbólowy. "Nie spełnia wymagań"

1 min. czytania
29.09.2023 13:37
Zareaguj Reakcja

GIF wstrzymał w obrocie lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, rozkurczowym. W uzasadnieniu napisano, że produkt ten nie spełnia wymagań i zachodzi "podejrzenie wystąpienia nieprawidłowości". Sprawdź, o który lek chodzi.

Lek
fot. Lukasz Gdak/East News

Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymuje na terenie całego kraju obrót produktem leczniczym o nazwie Benlek, który stosuje się w leczeniu bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu i gorączce. Produkt ten posiada działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz działa rozkurczowo na mięśnie.

Chodzi o lek Benlek, Metamizolum natricum monohydricum + Thiamini hydrochloridum + Coffeinum, tabletki, 500 mg + 38,75 mg + 50 mg, opakowanie 20 tabletek,

  • GTIN 05909991492977
  • podmiot odpowiedzialny: SOLINEA sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Ciecierzynie.

GIF wstrzymał wskazany wyżej lek w obrocie z powodu "uzasadnionego podejrzenia, że produkt nie odpowiada ustalonym dla niego wymaganiom". Główny Inspektor Farmaceutyczny napisał w uzasadnieniu decyzji, że "negatywny wynik badania przeprowadzonego przez OMCL na próbie produktu leczniczego dostarczonej przez podmiot odpowiedzialny uzasadnia podejrzenie wystąpienia nieprawidłowości w zakresie jakości tego produktu".