Obserwuj w Google News

GIF wycofuje znany lek w saszetkach na przeziębienie i grypę

1 min. czytania
03.01.2022 10:12
Zareaguj Reakcja

Uwaga, GIF wycofuje ze sklepów znany lek rozpuszczalny łagodzący objawy przeziębienia i grypy. To popularny lek do picia na gorąco. Dlaczego wycofano ten produkt? Sprawdź, czy masz go w domu. 

Lek do picia
fot. Shutterstock

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całej Polski produkt leczniczy Polopiryna Max Hot. To lek do stosowania w przypadku gorączki i objawów przeziębienia i grypy takich jak: ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowo-stawowe.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Chodzi o produkt: Polopiryna Max Hot (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum + Coffeinum), (500 mg + 300 mg + 50 mg)/ saszetka, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek

  • numer serii: 902038 termin ważności: 04.2022
  • numer serii: 902272 termin ważności: 06.2022
  • podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. z siedzibą w Starogardzie Gdańskim

Dlaczego wycofano Polopirynę?

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego o wycofanie z obrotu ww. serii produktu leczniczego Polopiryna Max Hot z powodu stwierdzenia wady jakościowej (potwierdzenie w badaniach stabilności podwyższonej zawartości kwasu salicylowego).

W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej GIF podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww.serii przedmiotowego produktu leczniczego.

Źródło: GIF