Obserwuj w Google News

Kobieta z tytanu. Potrafi przejąć kontrolę nad ciałem aż na 4 godziny

1 min. czytania
14.11.2022 10:47
Zareaguj Reakcja

W erze popularności programów typu "talent show" rzadko się zdarza, że na widok jakiegoś wyczynu dosłownie opada szczęka. Jednak patrząc, jak nad swoim ciałem panuje pewna Kanadyjka, nie sposób zapanować nad własnym.

Rekord Guinnessa w planku
fot. FB Guinness World Records

Przyjmując, że kluczem do długowieczności są: zdrowa dieta, joga kojąca nerwy i silne mięśnie, można w ciemno obstawiać, że osobą, która pobije rekord długowieczności Jeanne Calment z 1997 roku (122 lata i 164 dni) będzie Dana Glowacka z Kanady. Joginka, weganka, "fitness freak". I to jaki!

Rekord Guinnessa w planku

Dana Glowacka z Montrealu specjalizuje się w planku. "Plank" to ćwiczenie, w którym podpieramy się na podłodze na łokciach z wyprostowanymi nogami. Po polsku jest to tzw. deska. Ćwiczenie wzmacnia postawę, rzeźbi mięśnie, dotlenia ciało. Niewątpliwym atutem jest fakt, że nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani dużej przestrzeni - "planka" można zrobić niemal w każdym miejscu.

Kilka lat temu światem zawładnęło "plank challenge" - wyczynowcy fotografowali się w pozycji planka w ekstremalnych warunkach: w górach, na mostach, na wieżowcach. Było nawet kilka wypadków śmiertelnych.

Niekwestionowaną mistrzynią "planka" jest Dana Glowacka z Kanady. W 2016 roku w Pekinie wywalczyła tytuł Mistrza Świata, a trzy lata później ustanowiła Rekord Guinnessa w planku. Czas, przez który panowała nad ciałem, wyniósł... 4 godziny, 19 minut i 55 sekund! Oglądając nagranie, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że kobieta "zagina czasoprzestrzeń".

Źródło: Guinness World Records