Obserwuj w Google News

Czy taniec brzucha pomoże pozbyć się oponki?

3 min. czytania
Aktualizacja 07.12.2020
07.12.2020 12:15
Zareaguj Reakcja

Taniec brzucha nie jest zbyt popularny w naszym kraju. A szkoda, ponieważ ma on bardzo dużo zalet. Jakich? Wyjaśniamy.

Kobieta wykonująca taniec brzucha
fot. Shutterstock

Jeśli chcesz poprawić swoją kondycję oraz atrakcyjność seksualną, taniec brzucha będzie na to świetnym sposobem. Regularne wykonywanie tego tańca ma bardzo pozytywny wpływ na sylwetkę. Czy pozwoli ci schudnąć i wyrzeźbić brzuch?

Taniec brzucha - na czym polega?

Ten rodzaj tańca (zwany także tańcem orientalnym lub wschodnim) niewątpliwie kojarzony jest ze zmysłowym ruchem bioder i brzucha. W jego wykonywanie zaangażowane jest jednak całe ciało.

Podczas tańca brzucha pracują prawie wszystkie mięśnie, począwszy od głowy, skończywszy na nogach. Sprawia to, że taniec brzucha może być świetną alternatywą dla  ćwiczeń na mięśnie brzucha. Mięśnie ciała napinają się i rozluźniają, a obroty miednicą doskonale rzeźbią kobiece partie ciała – brzuch, biodra, uda i pośladki.

Taniec brzucha – zalety

Regularnie wykonywany taniec brzucha pozwala uzyskać wyraźne wcięcie w talii, zaokrąglić linię bioder, wzmocnić mięśnie nóg, ramion, grzbietu i mięśni brzucha.

Dzięki tej aktywności fizycznej, sylwetka nabiera ładnych kształtów, a co za tym idzie staje się bardziej kobieca i seksowna. Odpowiednio dobrany układ umożliwia poprawę kształtów u różnych typów figur.

Istnieje wiele odmian tańca brzucha. Oto kilka z nich:

  • Belly dance show:  Ten rodzaj tańca brzucha to swoisty spektakl. Podczas jego wykonywania wykorzystuje się światła, różne rekwizyty oraz oprawę sceniczną. Jest on połączeniem wielu odmian Belly dance.
  • Raqs assaya: Folklorystyczny taniec egipski. Wykonuje się go wraz z laskami. Ten rodzaj tańca brzucha praktykują też mężczyźni. Jego najpopularniejsze odmiany to taniec z laską saidi i taniec z laską beled
  • Klasyczny taniec egipski: Jest to statyczny taniec z mocno określoną warstwą techniczną. Skupia się on na właściwym oddaniu ruchu tancerki do konkretnych instrumentów muzycznych. W tym tańcu ruchy rąk są bardzo ekspansywne.
  • Beledi: Taniec niezwykle różnorodny i mający wiele rodzajów interpretacji. Są wśród nich zarówno wesołe i energiczne ruchy, jak i to bardzo dynamiczne.

Taniec brzucha dla początkujących - jak zacząć?

Jeśli chcesz zacząć swoja przygodę z tańcem brzucha, musisz pamiętać o odpowiedniej płynności ruchów oraz jednoczesnej izolacji poszczególnych partii ciała.

Taniec brzucha to nie tylko kręcenie biodrami i klatką piersiową, ale także ruchy rąk. Ważne, aby były płynne i delikatne. Ruch musi miękko przepływać od barków po dłonie i końcówki palców.

Jak zacząć ćwiczyć taniec brzucha?

Te ćwiczenia bardzo dobrze sprawdza się na początek:

  • Kółka poziome: Wysuń klatkę piersiową do przodu, a następnie przesuń ją w bok, w tył i w drugi bok. Próbuj robić to płynnie tak, aby wykonać okrężny ruch. Pamiętaj, że przy tym ćwiczeniu, niezależnie od ruchu korpusu, dół ciała powinien pozostać nieruchomo.
  • Kółka pionowe: Aby wykonać to ćwiczenie, zacznij od izolacji klatki do góry, następnie w bok. Później ściągnij ją do dołu w tył i zakończ ruchem w drugi bok. Twoje ręce powinny być ułożone równolegle po obu stronach ciała.
  • Kółka biodrami: Stań ze złączonymi nogami i wypchnij biodra do przodu, w bok, do tyłu i w drugi bok. Później wykonaj ten sam ruch płynnie oraz pamiętaj, że góra ciała powinna pozostać nieruchomo. Kręcenie biodrami powinnaś wykonywać na lekko ugiętych nogach.

Taniec brzucha – efekty

Jeśli regularnie będziesz praktykować ten rodzaj tańca, efekty pojawią się bardzo szybko. Wśród nich będzie mocniejsze wcięcie w talii oraz redukcja tłuszczyku z brzucha. Efektem tańca brzucha jest też m.in. wysmuklenie rąk oraz większa gibkość i elastyczność całego ciała.

Z racji na to, że taniec brzucha polega na izolacji górnych i dolnych części, nabędziesz też umiejętności niezależnych od siebie ruchów poszczególnych części ciała.

Zdecydowanym plusem, który niesie ze sobą taniec brzucha, jest także poprawa kondycji i wytrzymałości organizmu.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Zdrowie Radio ZET na Facebooku!