Obserwuj w Google News

Trening w czasie kwarantanny. 5 prostych ćwiczeń na brzuch i boczki

2 min. czytania
Aktualizacja 05.11.2020
02.04.2020 13:46
Zareaguj Reakcja

Chcesz zadbać o figurę, nie wychodząc z domu? Oto zestaw prostych ćwiczeń na brzuch i boczki do wykonania w domowych warunkach. Nawet najprostsze treningi, wykonywane bez specjalistycznego sprzętu, mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Ćwiczenia w domu
fot. Shutterstock

Systematyczne i dokładnie wykonywane treningi pozwolą zachować formę nawet bez wychodzenia z domu. Są bowiem takie ćwiczenia w domu, które maksymalnie angażują partie mięśni, które chcemy wypracować. Chcesz mieć płaski brzuch i pozbyć się boczków? Oto zestaw ćwiczeń przygotowanych przez naszego eksperta, Michała Wrzoska.

Poniższy trening obejmuje pięć ćwiczeń. Całą serię można powtórzyć od 3 do 5 razy. Zanim jednak przystąpisz do treningu, warto zrobić krótką rozgrzewkę – np. trucht w miejscu, przeskoki obunóż do boku czy pajacyki (przez około minutę).

1. Dead bug: odkładanie na przemian nóg

Połóż się na plecach i przesuń wyprostowane ramiona w tył pod kątem 30 stopni do ziemi. Ugnij kolana pod kątem 90 stopni i podnieś stopy z ziemi. Tułów i uda powinny tworzyć kąt prosty (podobnie jak uda i podudzia). To jest pozycja wyjściowa. Nie odrywając odcinka lędźwiowego od podłogi, odkładaj na zmianę raz jedną raz druga nogę, dotykając lekko piętą ziemi.

Ćwiczenie wykonuj przez 40 sekund.

2. Spięcia brzucha ze złączonymi stopami

Połóż się na plecach i połącz stopy tak, aby przylegały do siebie podeszwami butów (kolana mają być uniesione wysoko). Podnieś tułów do góry (do podłogi przylega tylko odcinek lędźwiowy kręgosłupa), dotknij dłońmi stóp, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. W czasie wykonywania tego ćwiczenia należy unikać nadmiernego ściągania brody do klatki piersiowej.

Ćwiczenie wykonuj przez 45 sekund.

3. Spięcia brzucha w leżeniu na lewym boku

Połóż się na plecach i ugnij prawą nogę, opierając ją całą stopą na podłodze. Prawa dłoń ma delikatnie podtrzymywać głowę za uszami (nie można ciągnąć głowy). Lewą nogę i rękę pozostaw wyprostowaną na podłodze. Następnie ponieś tułów i delikatnie ściągaj prawy łokieć do prawej nogi. 

Ćwiczenie wykonuj przez 35 sekund.

4. Spięcia brzucha w leżeniu na prawym boku

Połóż się na plecach i ugnij lewą nogę, opierając ją całą stopą na podłodze. Lewa dłoń ma delikatnie podtrzymywać głowę za uszami (nie można ciągnąć głowy). Prawą nogę i rękę pozostaw wyprostowaną na podłodze. Następnie ponieś tułów i delikatnie  ściągaj lewy łokieć do lewej nogi. 

Ćwiczenie wykonuj przez 35 sekund.

5. Przenoszenie ramion w leżeniu na brzuchu

Połóż się na brzuchu i złącz stopy na podłodze. Wyprostuj ręce przed siebie i unieś tułów tak, aby klatka piersiowa nie przylegała do podłogi. Następnie wyprostowane ramiona podnoś jednocześnie do góry i do dołu. Pamiętaj, aby w tym ćwiczeniu nie zmieniać pozycji  tułowia. Ważne jest też, aby nie zadzierać i nie zawieszać głowy – ma być przedłużeniem tułowia.

Ćwiczenie wykonuj przez 25 sekund.