Obserwuj w Google News

5 ćwiczeń na płaski brzuch. Nie musisz wstawać z krzesła (film)

2 min. czytania
Aktualizacja 06.11.2020
02.01.2020 16:10
Zareaguj Reakcja

Chcesz mieć płaski brzuch? Nie musisz nawet wstawać z krzesła. Denise Austin, znana amerykańska instruktora fitness, pokazała 5 ćwiczeń, które pomagają zlikwidować tłuszcz na brzuchu. Jeśli będziesz je wykonywać regularnie (2-3 razy dziennie), szybko pozbędziesz się nadprogramowych kilogramów, a jednocześnie wzmocnisz mięśnie brzucha.

Ćwiczenia na płaski brzuch
fot. Shutterstock

Zaproponowane przez Denise Austin ćwiczenia są proste i łatwe do wykonania. Na końcu artykułu znajdziesz film z instrukcją, jak wykonać poszczególne ćwiczenia na brzuch. Pomocne może być również poniższe zdjęcie.

Denise Austin w czasie ćwiczeń
fot. fot. YouTube

Przyciągnij kolano do klatki piersiowej – ćwiczenia pierwsze

Usiądź wygodnie na krześle, ale nie opieraj się na nim. Połowa uda niech wystaje poza krzesło. Plecy trzymaj prosto. Nogi niech będą pod kątem prostym, stopy połóż pewnie na podłodze na szerokość bioder. Następnie naprzemiennie przyciągaj do klatki piersiowej kolana nóg.  Połóż ręce na piszczelach i dociśnij nogę do klatki piersiowej, aby bardziej rozciągnąć mięśnie. Ciągnij nogi również za pomocą mięśni brzucha.

Zrób 20-30 powtórzeń. To ćwiczenie wzmacnia dolne mięśnie brzucha. 

Przyciągnij oba kolana do klatki piersiowej – ćwiczenia drugie

Usiądź wygodnie na krześle, ale nie opieraj się na nim. Plecy trzymaj prosto. Nogi niech będą pod kątem prostym, kolana złączone. Ręce połóż na podłokietnikach. Jeśli ich nie ma, po prostu trzymaj siedzisko krzesła. Następnie unieś oba kolana i przyciągnij je, m.in. używając mięśni brzucha, do klatki piersiowej. Opuść nogi, ale nie dotykaj stopami do ziemi.

Zrób 10-20 powtórzeń. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha, sprawią, że będą napięte.

Przyciągnij oba kolana pod skosem do klatki piersiowej – ćwiczenia trzecie

Usiądź tak, jak w ćwiczeniu drugim. Przechyl ciało lekko w prawą lub lewą stronę, oprzyj się na podłokietniku znajdującym się na wybranej przez ciebie stronie. Następnie przyciągaj do klatki piersiowej złączone kolana. To ćwiczenie wzmacniające mięśnie skośne brzucha. Powtarzaj ten ruch na jedną stronę około 10-20 razy, a potem zmień stronę i zrób podobne powtórzenia.

Dotnij rękoma podłogi – ćwiczenie czwarte

Usiądź wygodnie na krześle, ale nie opieraj się na nim. Połowa uda niech wystaje poza krzesło. Plecy trzymaj prosto. Nogi niech będą pod kątem prostym, stopy połóż pewnie na podłodze na szerokość bioder. Następnie wyprostuj ręce na boki. Potem naprzemiennie wykonuj skręty tułowia tak, aby wyprostowaną ręką dotykać stopy (lewą dłonią prawej stopy, prawą ręką lewej stopy). Pomiędzy skrętami wracaj do pozycji wyjściowej, czyli wyprostowanych pleców i rozłożonych rąk na boki.

Wykonaj 20-30 powtórzeń.

Podnieś ciało na rękach – ćwiczenie piąte

To ćwiczenie można wykonać jedynie na krześle z podłokietnikami, stojącym stabilnie na ziemi (bez kółek). Usiądź na nim wygodnie, nie opieraj się. Połóż ręce na podłokietniku i podciągnij się na nich (zachowaj pozycję siedzącą). Utrzymuj się tak długo, jak potrafisz, a potem powoli opuść ciało na krzesło.
Te ćwiczenia możesz wykonywać w domu, w pracy. Zadbaj tylko o swoje bezpieczeństwo. Krzesło, na którym będziesz ćwiczyć, musi być stabilne (nie może być z kółkami). Powtarzaj te ćwiczenia 2-3 razy dziennie. Z czasem staną się one łatwiejsze do wykonania.

Źródło: Youtube/ profil Denise Austin