Zamknij

Bungee fitness: czym się charakteryzuje? Efekty bungee fitness

28.11.2020
Aktualizacja: 28.11.2020 19:05

Czym bungee fitness wyróżnia się na tle pozostałych treningów? To trening w locie. Ćwiczenia w stylu fitness wykonywane są na linach od bungee, co wymaga zaangażowania i koordynacji, ale daje też więcej możliwości. Bungee fitness pozwala spalić tłuszcz i wyrzeźbić ciało. Sprawdź, na czym polega bungee fitness. Czy te zajęcia są bezpieczne?

Bungee fitness
fot. Shutterstock

Bungee fitness to rodzaj treningu, który pozwala spalić mnóstwo kalorii i jest świetną zabawą dla uczestników. To intensywny wysiłek fizyczny, który daje sporo frajdy.

Bungee fitness w ofercie klubów znaleźć można od 2017 roku. Jest to sport, który daje bardzo dużo korzyści zarówno fizycznych, jak i zdrowotnych. Pozwala znakomicie wyrzeźbić sylwetkę. Ten rodzaj sportu zapoczątkowany został w Azji, po czym rozprzestrzenił się na całą Europę i Stany Zjednoczone.

Bungee fitness – na czym polega?

Bungee fitness to trening, do którego wykorzystuje się liny przymocowane do sufitu. Za ich pomocą ćwiczące osoby wykonują poszczególne ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie całego ciała. Lina te przypomina tę, której używa się podczas skoku na bungee. Stąd też wzięła się nazwa tego sportu.

Jest to innowacyjny i intensywny rodzaj aktywności fizycznej, jednak nie ma się czego obawiać – sprzęty, z których się korzysta, musiały wcześniej przejść specjalne testy, aby mogły być dopuszczone do użytku.

Dla kogo bungee fitness?

Treningi bungee fitness są bardzo dynamiczne. Zawierają elementy wyskoków, biegów, lotów, a także ćwiczeń, które wykonywane są w tradycyjnym treningu fitness. Tej aktywności fizycznej nie poleca się osobom, które mają problemy z błędnikiem i cierpią na dyskopatię.

Liny wykorzystywane w trakcie treningu dobierane są do wzrostu oraz wagi ćwiczącego. W zależności od parametrów ciała, długość liny będzie odpowiednio dopasowana, aby uczestnik treningu nie doznał żadnej kontuzji. Każda osoba ćwicząca przed przystąpieniem do treningu na swój własny strój zakłada specjalne spodenki neopronowe. Pozwalają one spalić tłuszcz z okolic ud, pośladków i brzucha oraz zapobiegają oparzeniom i otarciom.

Inną wymagana czynnością przed rozpoczęciem treningu jest zapięcie uprzęży i wejście w specjalnie przygotowane mocowanie lin.

Trening bungee fitness trwa zazwyczaj ok. 50 minut.

Bungee fitness – jakie daje efekty?

Bungee fitness to trening bardzo intensywny, dzięki czemu daje spektakularne efekty zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Zajęcia te wzmacniają mięśnie całego ciała, najbardziej pracują jednak mięśnie stabilizujące sylwetkę (mięśnie pleców i brzucha). Dzieje się tak, ponieważ trening na bujających się linach wymaga od ćwiczącego dużej pracy mięśni ukierunkowanej na to, aby utrzymać się w określonej pozycji.

Bungee fitness to także świetna możliwość, aby spalić całą masę kalorii, zwiększyć wytrzymałość mięśni i poprawić wydolność organizmu. Jest to trening kompletny, który pozwala równomiernie rozbudować mięśnie, utrzymać ich sprawność i mobilność oraz pięknie ukształtować całą sylwetkę.