Zamknij

Katarzyna Skrzynecka: w ciąży poprzestawiały mi się zęby

05.03.2020
Aktualizacja: 06.11.2020 03:16

Dosłownie w ciągu kilku tygodni pojawiła mi się diastema między jedynkami - mówiła Katarzyna Skrzynecka w audycji Michała Figurskiego "NieZŁY pacjent w Radiu ZET".

Katarzyna Skrzynecka w Radiu ZET o problemach z zębami w ciąży
fot. Radio Zet

Katarzyna Skrzynecka zawsze dbała o zęby. Mama była ortodontką - to zobowiązuje. Kariera telewizyjna też. W dorosłym życiu nigdy nie miała problemu z zębami. Do czasu, gdy zaszła w ciążę.

Diastema w ciąży

- Całe życie miałam ładne, proste zęby. Ale tak się czasem dzieje, że gdy kobieta jest w ciąży, kościec się rozluźnia, rotuje. I mi, dosłownie w ciągu kilku tygodni, pojawiła się diastema między jedynkami. Dla niektórych to może być ładne, być sexy, być znakiem rozpoznawczym, ale to było coś zupełnie nie mojego - wspominała Katarzyna Skrzynecka w audycji "NieZŁY pacjent w Radiu ZET".

Problem z pozoru błahy, ale dla osoby czynnie występującej w telewizji, z rozpoznawalną twarzą, to prawdziwy "pożar", który trzeba szybko zgasić.

Katarzyna Skrzynecka po pomoc zgłosiła się do ortodonty.

Aparat ortodontyczny, którego nie widać

Aparat na zęby wielu osobom kojarzy się z toną żelastwa w buzi, szczęką jak z horroru, niekończącym się leczeniem. Tymczasem na rynku dostępne są już nowoczesne, niewidoczne aparaty ortodontyczne. To indywidualnie projektowane lingwalne aparaty ortodontyczne, które montuje się wewnątrz łuku zębowego.

- Produkcja aparatu trwa cztery tygodnie - poinformowała dr Katarzyna Sołtyk-Łoza, ortodontka z kliniki Soldent.

Zalety lingwalnego aparatu ortodontycznego to m.in.:

  • lepsza jakość leczenia
  • krótszy czas leczenia
  • dziesięciokrotnie mniejsze ryzyko próchnicy
  • większa dyskrecja

- Byłam zaskoczona szybkością działania. Pani Kasia uprzedziła mnie, że aparat jest znacznie droższy od aparatu montowanego na zewnątrz, natomiast działa kilkukrotnie szybciej. W moim przypadku w ciągu dwóch tygodni wada została całkowicie skorygowana - potwierdziła Katarzyna Skrzynecka.

Co ciekawe, aparat założyć można w każdym wieku. Najstarsza pacjentka dr Katarzyny Sołtyk-Łozy miała... 68 lat.

Posłuchaj podcastu

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące omawianych w programie chorób lub innych, o których chciałbyś usłyszeć w naszej audycji, napisz do nas na adres: niezlypacjent@radiozet.pl

Audycji Michała Figurskiego „NieZŁY pacjent w Radiu ZET” możecie słuchać w każdy wtorek, w godzinach 21-23.