,

Masaż twarzy regeneruje i poprawia stan skóry. Działa nie tylko na owal

16.02.2023
Aktualizacja: 12.05.2023 07:15

Masaż twarzy to jeden z naturalnych sposobów dbania o urodę. Jest zabiegiem nieinwazyjnym, który może wpływać nie tylko na owal, ale również na cerę, poprawiając jej napięcie, ujędrniając i zmniejszając oznaki starzenia się. Jak działa masaż na skórę twarzy, tłumaczy specjalista ze Studia Terapii Manualnych Twarzy Pan Kobido.

Masaż twarzy poprawia stan skóry
fot. Shutterstock

Ziemista, sucha skóra zdecydowanie nie jest oznaką zdrowia i nie wpływa korzystnie na wygląd oraz samopoczucie. Tuszowanie słabej kondycji skóry kosmetykami daje wizualny efekt na krótko, ale nie niweluje kłopotów. Rozwiązaniem problemów jest odżywienie skóry i jej intensywna stymulacja zarówno dzięki zdrowej diecie, jak i odpowiednio dobranym kosmetykom oraz zabiegom. To jednak nie wszystko, bo stan skóry na twarzy mogą również poprawić masaże twarzy. W jaki sposób masaż może pozytywnie wpływać na skórę twarzy, wyjaśnia Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Jakie korzyści dla skóry twarzy przynosi masaż?

Masaż twarzy w całkowicie nieinwazyjny sposób regeneruje skórę twarzy. Odpowiednia stymulacja mięśni twarzy w trakcie masażu może wspomagać ujędrnienie skóry, zmniejszać oznaki i opóźniać procesy jej starzenia, przyczyniać się do produkcji kolagenu i elastyny, a także poprawić metabolizm komórkowy i regenerację skóry.

Zyskująca coraz większe zainteresowanie i uznanie manualna terapia twarzy wykonywana przez specjalistów jest realizowana zwykle dzięki unikatowym technikom masażu tkanek głębokich, powięzi, mięśni i przyczepów mięśniowych. W zależności od wybranego rodzaju masażu może obejmować zarówno pracę na tkankach głębokich, jak również działania na powierzchni skóry, a nawet od wewnątrz jamy ustnej, jak w przypadku masażu transbukalnego.

Liftingujący masaż twarzy – na czym polega?

Skóra twarzy może dużo zyskać dzięki regularnemu i umiejętnemu masażowi, szczególnie w przypadku masażu liftingującego. Jego atutem jest to, że jest wykonywany zarówno na powierzchni skóry, jak również na głębszych jej warstwach, tkankach podskórnych i tłuszczowych, powięziach i mięśniach. Takie działania, jeśli są powtarzane, przynoszą pozytywne efekty w wyglądzie, m.in. poprawę napięcia. Dodatkowo mogą spowolnić niekorzystne zmiany związane ze starzeniem się skóry.

– Założeniem masażu, który ma pełnić rolę liftingu i obejmuje wiele złożonych technik manualnych, jest kombinacja tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manipulacji ręką. Podczas masażu terapeuta wykonuje zarówno powolne, jak i szybkie ruchy, te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę do produkcji składników niezbędnych do osiągnięcia efektu liftingującego – tłumaczy Witold Pyrkosz.

Masaż dotlenia i odżywia skórę twarzy

Dotlenienie skóry i lepsza jej regeneracja to korzyści, które przynosi masaż twarzy stymulujący i odżywiający skórę. Przy regularnym stosowaniu, na przykład masażu liftingującego, warto zwrócić  także uwagę na poprawę jędrności i elastyczności skóry.

– Niestety, wraz z wiekiem skóra traci kolagen. Wpływa to w widoczny sposób na pogorszenie jej jędrności i elastyczności, a w rezultacie na to, że zmarszczki na twarzy są bardziej widoczne. Stosując regularnie liftingujące masaże twarzy, szczególnie jeśli zawierają fazę drenażu limfatycznego, można pobudzić skórę do procesu autoregeneracji. Już nawet po pierwszej sesji masażu można zauważyć pozytywne zmiany w wyglądzie twarzy. Skóra wygląda na bardziej wypoczętą, dotlenioną i rozświetloną – mówi specjalista terapii manualnych twarzy.

Warto rozważyć włączenie na stałe masaży twarzy do profilaktyki przeciwstarzeniowej i dbania o swój wygląd. Regularnie masaże wykonywane przez specjalistę terapii manualnej twarzy można uzupełniać automasażami w domowym zaciszu. Umiejętnie stosowane mogą przynieść zarówno efekty regeneracyjne, jak i estetyczne.

Źródło: Studio Terapii Manualnej Twarzy PAN KOBIDO