Jak poprawić owal twarzy bez skalpela? Masaż Kobido może w tym pomóc

24.11.2022
Aktualizacja: 24.11.2022 11:00

Masaż Kobido to japoński masaż twarzy o działaniu liftingującym. Składa się on z kilku etapów, ale jego efekty są widoczne od razu. Na czym polega masaż Kobido, jaka jest jego cena i kto powinien z niego skorzystać?

Masaż Kobido - co to, cena, efekty
fot. Shutterstock
  1. Masaż Kobido – na czym polega?
  2. Drenaż limfatyczny w masażu Kobido – znaczenie
  3. Masaż Kobido – jakie efekty można osiągnąć?
  4. Masaż Kobido – zalety
  5. Masaż Kobido – przeciwskazania
  6. Masaż Kobido – ile trwa?
  7. Masaż Kobido – cena

Pozytywny wpływ masażu Kobido na wygląd i samopoczucie odkryto kilkaset lat temu w Japonii. Jednak w Polsce słyszy się o nim dopiero od kilku lat. Korzystają z niego przede wszystkim osoby, które chcą poprawić wygląd skóry i owal twarzy, ale bez konieczności stosowania inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Masaż Kobido – na czym polega?

Masaż Kobido, inaczej japoński masaż twarzy, wywodzi się z tradycyjnych technik masażu pochodzących z kultury azjatyckiej. Rytuał ten jest uznawany za jedną z najbardziej zaawansowanych i kompleksowych technik masażu twarzy na świecie. Składa się on z kilku etapów:

  1. Demakijaż
  2. Głęboki masaż relaksujący
  3. Drenaż limfatyczny
  4. Faza liftingująca
  5. Faza modelująca
  6. Akupresura twarzy
  7. Masaż chłodnymi kulami solnymi
  8. Oklejanie taśmami (facetaping)

Każda sesja (po demakijażu) rozpoczyna się od delikatnych ruchów, które mają zrelaksować i odprężyć masowaną osobę. Terapeuta masuje nie tylko twarz, ale również kark i barki, dzięki temu poprawia się krążenie krwi w skórze twarzy i szyi, skóra zaczyna się regenerować. Jednak najistotniejszym etapem w całym tym procesie masażu jest drenaż limfatyczny.

Drenaż limfatyczny w masażu Kobido – znaczenie

Manualny drenaż limfatyczny w masażu Kobido to rodzaj masażu uciskowego, który oddziałuje na układ chłonny. Pobudza i usprawnia krążenie chłonki, czyli limfy w organizmie oraz poprawia motorykę całego układu limfatycznego.

Aby osiągnąć ten efekt, masażysta stosuje specjalne techniki i chwyty terapeutyczne, zazwyczaj jest to kombinacja ruchów okrężnych, obrotowych, pompujących i czerpiących. Co ważne siła nacisku podczas drenażu limfatycznego powinna być zawsze dostosowywana do okolic ciała i stanu osoby, która jest masowana.

Masaż Kobido – jakie efekty można osiągnąć?

Masaż Kobido, dzięki zastosowaniu różnych technik manualnych i pracy na głębszych warstwach skóry (a także tkanek podskórnych i tłuszczowych, powięzi i mięśni), daje szybkie i – co bardzo istotne – widoczne efekty w poprawie wyglądu twarzy.

Skóra twarzy po masażu Kobido staje się ujędrniona, odżywiona, promienna, wypoczęta, zdrowsza.

Tego typu masaż również:

  • likwiduje napięcia mięśniowe w obrębie głowy, szyi i karku,
  • redukuje stres,
  • pomaga w leczeniu bruksizmu (zgrzytanie zębami),
  • poprawia owal twarzy,
  • spłyca zmarszczki i bruzdy mimiczne,
  • zmniejsza opuchliznę i worki pod oczami,
  • zmniejsza opuchliznę twarzy,
  • poprawia kondycję skóry,
  • łagodzi bóle głowy,
  • poprawia jakość snu,
  • pomaga w oczyszczaniu zatok.

Masaż Kobido – zalety

Ten japoński masaż twarzy, znany również pod nazwą Kobido, daje szybkie i długotrwałe efekty (o ile jest stosowany regularnie) i to bez ingerencji chirurga plastycznego. Jednak zalety masażu Kobido nie ograniczają się jedynie do wyglądu skóry twarzy, ale ogólnej poprawie zdrowia i samopoczucia.

Masaż Kobido to masaż tkanek głębokich, składający się z różnych technik masażu, które oddziałują na tkanki, powięzi, mięśnie oraz przyczepy mięśniowe.

– Atutem głębokiego masażu twarzy jest jego kompleksowe działanie. Kluczowa jest jednak znajomość anatomii przez specjalistę, który wykonuje nam masaż twarzy – tłumaczy Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy, i dodaje: – Rytuał masażu odbywa się według określonych reguł i poszczególnych, odpowiednio dobranych etapów. Ich główną cechą jest zarówno powolność i głębokość, jak i szybkość oraz precyzja.

Ważne!

Masaż Kobido nie powinien wywoływać bólu, chociaż szybkie ruchy rąk mogą wywoływać odczucia na jego granicy. Nigdy efektem zabiegu nie powinny być siniaki czy otarcia naskórka.

Masaż Kobido – przeciwskazania

Japoński masaż twarzy jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, który można stosować u wszystkich osób bez względu na wiek. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań. Są to:

  • ostre stany zapalne organizmu, skóry (m.in. aktywny trądzik),
  • ekstrakcje zębowe, stany ropne okołozębowe,
  • zabiegi medycyny estetycznej, takie jak wypełniacze (do 4 tygodni), botoks (do 2 tygodni), nici PDO (do 6 miesięcy),
  • zabiegi laserowe oraz mezoterapia zaraz po zaniku stanu zapalnego.

Masaż Kobido – ile trwa?

Ten masaż ze względu na wieloetapowość trwa około 60-70 minut. Tyle więc trzeba zarezerwować czasu w swoim kalendarzu.

Masaż Kobido – cena

Ceny masażu Kobido wahają w się w zależności od salonu czy gabinetu kosmetycznego, w których się go wykonuje. Jednak nie jest to tania usługa. Koszt masażu Kobido to około 200-500 zł za jedną sesję.

Masaż Kobido jest niezwykle relaksujący, odprężający i obejmuje mięśnie naramienne, dekoltu, szyjne, grzbietu, głowy oraz twarzy. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale w celu ich utrzymania sugeruje się powtórzenie masażu przynajmniej raz na dwa tygodnie, a najlepiej raz w tygodniu.

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.