Obserwuj w Google News

Prosty trik, za który twoja twarz ci podziękuje. Poświęć 15 sekund

1 min. czytania
Aktualizacja 23.08.2023
23.08.2023 10:01
Zareaguj Reakcja

Peelingi, masaże, joga twarzy - jest jeszcze jeden trik, który możesz zastosować w domu, żeby twoja skóra była zdrowsza i dłużej zachowała młodość. Wystarczy, że poświęcisz 15 sekund!

Pielęgnacja twarzy
fot. Shutterstock

Podstawą pielęgnacji twarzy jest jej dokładne oczyszczenie i to zarówno wieczorem, jak i rano. O ile oczyszczanie wieczorem wydaje się niezbędne - po całym dniu pracy musimy się po prostu odświeżyć, nie wspominając już o demakijażu - o tyle nie każdy pamięta, żeby zrobić to także rano. A jest to ważne co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, na twarzy zbiera się sebum, pot i martwy naskórek. Po drugie, przed nałożeniem kremu na dzień powinniśmy zmyć resztki kremu nałożonego wieczorem. Żeby pielęgnacja była skuteczna, warto pamiętać o jednej zasadzie.

Jak poprawnie myć twarz?

Każdy z nas popełnia jeden podstawowy błąd podczas mycia twarzy - czytamy na portalu Wirtualna Polska. Zwrócił na to uwagę James Bok, bloger z Kanady koreańskiego pochodzenia. Trik jest prosty: przed nałożeniem żelu do mycia na twarz, spieniamy go najpierw w dłoniach.

Spienione detergenty mają bowiem większą moc. I teraz tak. O ile żel pod prysznic możemy spienić bezpośrednio na ciele, twarzy pocierać nie powinniśmy, co oznacza, że żel do mycia powinniśmy spienić najpierw w dłoniach. Najlepsze, że nowy trik zajmie nam zaledwie 15 sekund!