Oceń
Olej z pestek malin: zastosowanie
- Olej z pestek malin to naturalny filtr przeciwsłoneczny
Badania potwierdzają, że olej z pestek malin posiada zdolność do absorbowania promieni UV, na poziomie SPF 25 - 50. Skórę przed fotostarzeniem chroni działanie silnych antyoksydantów występujących w oleju. Nie oznacza to jednak, że olej ten może zastąpić krem z ochroną na poziomie SPF 50. Hamuje działanie promieni UV, ale tylko w pewnym stopniu. Warto dodać, że olej z pestek malin znajduje zastosowanie w preparatach po opalaniu, po mikrouszkodzeniach skóry (peelingi, woskowanie).
- Chroni przed przebarwieniami
Olej z pestek malin hamuje produkcję melaniny - brązowego składnika skóry, który produkowany w nadmiarze pod wpływem słońca powoduje tworzenie nieregularnych przebarwień. Olej malinowy zawiera także inne silne przeciwutleniacze, takie jak: karotenoidy, flawonoidy, będące prekursorem kwasu elagowego, który posiada własności antybakteryjne, antypigmentacyjne, chroniące przed przebarwieniami.
- Działa jak dwufazowy nawilżacz
Olej z pestek malin jest bardzo uniwersalny, może zastąpić kilka popularnych kosmetyków, np.: balsam, krem do twarzy, bazę pod makijaż. Można go łączyć z tymi produktami (w ten sposób wzmacniamy działanie antyoksydacyjne) lub w ogóle z nich zrezygnować.
- Pomaga pozbyć się zaskórników i wyprysków
Olej z pestek malin ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Co więcej, duża zawartość witaminy A i E chroni przed problemami skórnymi, powstawaniem zaskórniaków i wyprysków. Olej z malin zapobiega zaczopowaniu ujść gruczołów łojowych, działa przeciwzaskórnikowo.
- Idealny sposób do pielęgnacji skóry przesuszonej, podrażnionej, skłonnej do alergii
Działa przeciwzapalnie i łagodząco, sprzyja gojeniu i łagodzeniu rumienia posłonecznego.
Zawarte w oleju kwasy tłuszczowe omega-3 (ALA) i omega-6 (LA) pozwalają zmniejszyć skutki stresu oksydacyjnego w skórze. Kwasy tłuszczowe ALA i LA charakteryzują się szczególnie korzystnym oddziaływaniem na skórę. Działają przeciwalergicznie, przeciwzapalnie, podnoszą odporność na zakażenia, pobudzają regenerację nabłonków i tkanki łączne
Oceń artykuł