Obserwuj w Google News

Walczysz z opuchlizną twarzy? Zobacz, jak działa wałek jadeitowy

Alicja Bartosiak
3 min. czytania
Aktualizacja 12.01.2022
08.09.2021 12:15
Zareaguj Reakcja

Masaż wałkiem jadeitowym to dobry sposób na utrzymanie pięknej, gładkiej skóry twarzy, ale nie tylko. Minerał posiada wiele cennych właściwości, a regularne wykonywanie masażu całego ciała poprawia samopoczucie i ma wiele korzyści dla zdrowia.

Walczysz z opuchlizną twarzy? Zobacz, jak działa wałek jadeitowy
fot. Shutterstock

Działanie wałka jadeitowego wykorzystywane jest zwykle w kosmetyce. Jednak masaż kamiennym rollerem pomaga również zredukować stres i rozluźnić mięśnie. Dzięki jego właściwościom możemy poprawić stan zdrowia w domowych warunkach. Jak używać wałka jadeitowego i jak działa na naszą skórę?

Jadeit – właściwości wyjątkowego minerału

Jadeit to  minerał charakteryzujący się pięknym, ciemnozielonym odcieniem, którego właściwości wykorzystuje się w kosmetyce i medycynie naturalnej. Jego uniwersalne działanie sprawia, że może być pomocny w walce z wieloma dolegliwościami. Jak jadeit działa na skórę?

  • redukuje cienie pod oczami
  • pobudza krążenie krwi w organizmie (dzięki temu skóra jest bardziej odżywiona i jędrna)
  • zmniejsza napięcie mięśni
  • łagodzi oznaki zmęczenia
  • usuwa opuchliznę
  • wyrównuje koloryt skóry
  • wspomaga proces wygładzania zmarszczek
  • obkurcza naczynia krwionośne
  • ma działanie uspokajające

Używanie wałka jadeitowego do masażu skóry wywodzi się z Chin, gdzie taka praktyka jest znana od ponad tysiąca lat. Jadeit, według medycyny naturalnej oznacza nieśmiertelność, długowieczność i czystość. W dawnych czasach jadeit pełnił funkcję amuletu.

Masaż wałkiem jadeitowym – instrukcja

Wałek jadeitowy to przyrząd do samodzielnej pielęgnacji. Używanie go jest niezwykle proste, a masaż możemy przeprowadzić w domowych warunkach. Jednak aby wałek jadeitowy naprawdę działał na nasze ciało, powinniśmy zwracać uwagę na odpowiednią technikę masażu. Wałek jadeitowy posiada dwie głowice – mniejszej należy używać do masażu ust, powiek i nosa, a większej do masażu czoła, policzków, podbródka i szyi. Większej głowicy użyjemy także do delikatnego masowania całego ciała.  
Masowanie twarzy rano pomoże przygotować ją do makijażu, natomiast wieczorny masaż to doskonały sposób, by rozluźnić mięśnie twarzy. Jak należy wykonać masaż krok po kroku? Oto instrukcja:

  • Czoło - zaczynamy od punktu znajdującego się między brwiami, a następnie przesuwamy wałek zdecydowanym ruchem w górę, aż do linii włosów, powtarzamy proces kilka razy
  • Okolice oczu - do masażu tej części ciała używamy mniejszej głowicy wałka, zabieg rozpoczynając od powieki, kończąc pod okiem.
  • Policzki - zaczynamy od kości policzkowych, a kończymy w miejscu węzłów chłonnych tuż nad uchem.
  • Nos - opieramy wałek pomiędzy brwiami i przesuwamy go w dół, do czubka nosa.
  • Usta - masujemy je dookoła, zaczynając od miejsca nad górną wargą.
  • Podbródek - wałek jadeitowy przesuwamy od środka podbródka do uszu, poruszając się po linii szczęki.
  • Szyja - należy zacząć od środkowej części szyi, lekko przesuwając wałek w dół - aż do obojczyków.

Jeżeli chcemy wzmocnić efekty masażu, możemy wykorzystać olejki (m.in. lawendowy, kokosowy, aloesowy czy arganowy). Dzięki rollerowi substancje odżywcze zawarte w olejkach wnikną w głąb  skóry. Jeżeli chodzi o masaż całego ciała wałkiem jadeitowym, najlepiej wykonywać go wzdłuż jednego mięśnia, poprzez przesuwanie wałka w przód i tył. Masaż całego ciała pomoże pobudzić krążenie i zredukuje bóle mięśni.

Ważne: Wałek jadeitowy należy przechowywać w lodówce. Schłodzony minerał dodatkowo ukoi skórę.

Masaż wałkiem jadeitowym – przeciwwskazania

Mimo licznych korzyści masażu wałkiem jadeitowym istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Z masażu powinny zrezygnować osoby zmagające się z cerą naczyniową, trądzikiem czy innymi problemami dermatologicznymi skóry. Kolejnym przeciwwskazaniem są stany zapalne oraz infekcje. Poza wymienionymi sytuacjami wałek jadeitowy jest w pełni bezpieczny i mogą go używać osoby w każdym wieku.

Źródło:acusmed.pl/estetico.pl/biotechnologia.pl