Oceń
Jak wykonać masaż twarzy: krok po kroku
- Rozpocznij od dolnej części twarzy. Najpierw głaszczemy mięśnie żuchwy, a następnie mięsień podbródkowy.
- Głaszczemy mięsień okrężny ust i jarzmowy, raz z jednej, raz z drugiej strony. Ruchy do góry i na zewnątrz przeciwdziałają przemieszczaniu się tkanek.
- Głaszczemy mięsień śmiechowy od kącików ust do kątów żuchwy. Zmiany w obrębie żuchwy powodują obwisanie, tworzenie się zmarszczek na szyi.
- Używając palców, delikatnie uciskamy 5-6 razy punkty na granicy oczodołów. Czoło gładzimy od środka do góry i na zewnątrz.
- Głaszczemy mięsień prosty nosa. Następnie mięsień oczu i mięsień na szczycie brwi.
- Na koniec pozostaje oklepywanie.
Najważniejsza zasada - nie ciągnij skóry. Może to spowodować utratę elastyczności cery. Najbezpieczniejszym sposobem jest masowanie twarzy z kremem lub olejkiem zapewniającym poślizg. Masaż wykonuj codziennie lub 3-4 razy w tygodniu przez 5-10 minut. Tyle wystarczy, aby zaobserwować efekty po kilku tygodniach.
Efekty przy systematycznym stosowaniu masażu twarzy
- bardziej zarysowany owal twarzy,
- skóra się ujędrnia, zmniejszają się obwisłości, bruzdy czy zmarszczki,
- twarz ma ładniejszy koloryt,
- likwidacji ulegają worki pod oczami,
- skóra staje się bardziej napięta, masaż działa jak naturalny lifting,
- usuwa napięcie mięśni twarzy,
- doskonale likwiduje opuchliznę twarzy.
Roller do twarzy: czy warto go używać?
Do masażu niepotrzebny jest żaden sprzęt prócz dłoni. Od niedawna popularne są rollery z kamieni półszlachetnych wywodzące się z Chin. Kamień jest chłodny (dodatkowo można to wzmocnić, trzymając w lodówce), co pomaga zmniejszyć opuchliznę. Koszt rollera to ok. 40-50 zł. Dla wzmocnienia efektu masażu, odprężenia mięśni, warto zakupić go w drogerii.
Oceń artykuł