Zamknij

8 produktów, dzięki którym Twoje włosy będą rosły szybciej

Aleksandra Supryn
29.02.2016 13:25

Marzą Ci się długie, piękne włosy? Nie wystarczy po prostu usiąść i czekać aż same urosną. Żeby wyglądały zdrowo i były długie, musisz o nie również odpowiednio zadbać.

Jak sprawdzić, żeby włosy rosły szybciej? Sprawdź, co musisz zrobić

Nie chodzi jedynie o stosowanie odżywek i wybór dobrego szamponu. Aby włosy rosły szybciej oraz były zdrowe i lśniące, musisz również zmienić swoją dietę.

Wiesz, jakie produkty pomogą Ci osiągnąć wymarzoną fryzurę?

Łosoś

Ryba ta jest bogata w dwa składniki poprawiające stan włosów – witaminę D oraz białko. Co więcej, zawarte w niej kwasy tłuszczowe omega-3 sprawią, że skóra czaszki będzie zdrowsza, co również sprawi, że kosmyki staną się piękniejsze.

Ostrygi

Te owoce morza to niezawodne źródło cynku. To właśnie niedobory tego składnika są głównym powodem wypadania włosów oraz złego stanu skóry czaszki. W 80 gramach ostryg znajdziesz pięciokrotną zalecaną dzienną porcję cynku!

Jeśli jednak nie lubisz owoców morza – jedz pestki dyni, w nich również znajduje się sporo cynku.

Żółta papryka

Papryka w kolorze żółtym zawiera 3 razy więcej witaminy C niż pomarańcze. A dlaczego witamina ta jest potrzebna włosom? Ponieważ ma działanie przeciwutleniające, więc komórki włosa odbudowują się. Wzmacnia również mieszki włosowe oraz zamyka łuski, dzięki czemu te wyglądają lepiej. Specjaliści mówią też, że duże ilości witaminy C w organizmie zapobiegają łamliwości i zniszczeniom.

Pestki słonecznika

W pestkach słonecznika znajdziesz witaminę E – witaminę młodości. Oprócz tego, że wzmocni włosy, to pobudzi również krążenie krwi pod skórą na czaszce, dzięki czemu włosy będą rosły szybciej.

Jajka

Do swojej diety warto włączyć również jajka. One też zawierają kwasy tłuszczowe omega-3 oraz biotynę, inaczej nazywaną witaminą B7 lub witaminą H. To właśnie ona wpływa na korzeń włosa i stymuluje wzrost.

Pamiętaj jednak, że najwięcej biotyny znajdziesz w żółtku, nie w białku. Co więcej, dostarczanie do organizmu bardzo dużych ilości białek jajka może ograniczyć wchłanianie się witaminy H do organizmu i zaprzepaścić Twoje marzenia o pięknych, długich włosach.

Słodkie ziemniaki

Ziemianki te są bogate w beta-karoten, który świetnie wpłynie na Twoje włosy i przyspieszy wzrost włosów.

Pamiętaj jednak, że lepiej sięgnąć po naturalne produkty, nie suplementy diety. Znajduje się w nich zazwyczaj pochodna beta-karotenu – retinol, który w dużych ilościach może być toksyczny i szkodliwy.

Duże ilości beta-karotenu znajdziesz też w marchewce, natce pietruszki, dyni, jarmużu, szpinaku, szczawiu czy szczypiorku.

Awokado

Kwasy tłuszczowe zawarte w awokado pobudzają produkcję kolagenu i elastyny na skórze głowy. Dzięki temu włosy są odżywione, piękniejsze i, co najważniejsze, rosną znacznie szybciej.

Migdały

Orzechy migdałów to także bogactwo biotyny, która sprawi, że włosy będą rosły szybciej i będą zdrowsze. 

___

ZdrowoBardzo / AS