Zamknij

Uważasz, że dbasz o swoją cerę? Sprawdź, czy nie popełniasz błędów!

Anonymous User
01.09.2015 19:35

Dbanie o cerę to bardzo ważna kwestia. Dzięki temu minimalizujemy jej niedoskonałości i na dłużej zachowujemy młody wygląd skóry. Zobacz, czy robisz wszystko jak należy.

Jak dobrze dbać o cerę? Jakie kosmetyki wybrać? PORADNIK

Zły krem, lenistwo, szkodliwe produkty – wszystko to ma bardzo duży wpływ na jakość cery. Rób wszystko tak jak należy, a Twoja twarz będzie piękna i pozbawiona niedoskonałości.

Jak dopasować kosmetyki do typu skóry?

Bardzo istotne jest ustalenie jaką masz cerę: suchą, tłustą czy mieszaną. Kiedy masz już pewność, dobierz do niej odpowiedni produkt.

Jeśli masz cerę tłustą, wybieraj produkty, które mają lekką konsystencję, np. żele lub płyny. Jeśli suchą, szukaj kosmetyków gęstych. Natomiast przy cerze mieszanej powinno stosować się odpowiednie produkty do poszczególnych części ciała.

Ważne jest też pamiętanie o tym, żeby odpowiednio oczyszczać twarz. Suche fragmenty skóry mieszanej nie powinny być dodatkowo wysuszane produktami z dużą ilością alkoholu. Może to doprowadzić do zmian hormonalnych, podrażnień oraz łojotoków, które zwiększają ilość niedoskonałości. Posiadacze skóry suchej powinni pamiętać o złuszczaniu martwego naskórka. Jeśli nałożymy jakiś produkt na nieoczyszczoną twarz, nie dotrze on do głębszych warstw skóry i nie będzie prawidłowo działał.

Czy warto używać kremu z filtrem?

Kremu z filtrem nie używamy tylko latem. Promienie słoneczne są dla skóry szkodliwe zarówno zimą, jak i w pochmurny dzień. Bardzo często o tym zapominamy lub nie zdajemy sobie z tego sprawy. Tworzenie bariery ochronnej na twarzy jest bardzo ważne. Dzięki temu ograniczymy występowanie wyprysków i niedoskonałości oraz na dłużej zachowamy młody wygląd.

Jak prawidłowo używać peelingu?

Pierwszym błędem jest robienie peelingu w momencie, kiedy na Twojej twarzy znajdują się ropne wypryski. W ten sposób przenosisz bakterie znajdujące się na powierzchni skóry w inne, czyste i otwarte pory. W ten sposób zamiast pozbyć się niedoskonałości, tylko je mnożysz.

Peelingu nie powinno się również używać codziennie. Stosując go co wieczór, niszczysz naturalną barierę ochronną, która znajduje się na skórze. Częste stosowanie jest też niekorzystne dla cery trądzikowej – trądzik będzie bardziej podrażniony i spuchnięty niż zwykle.

Usuwaj makijaż na noc

Nawet po najcięższym, najdłuższym dniu warto poświęcić kilka minut na usunięcie makijażu. Pozostawienie go na twarzy na noc pogłębi niedoskonałości, a skóra oraz oczy będą podrażnione i zaczerwienione.

Czy zapachowe produkty są bezpieczne?

Pięknie pachnące produkty zawsze są kuszące. Pamiętajmy jednak, że wiele z nich zawiera sztuczne składniki, które mogą podrażniać skórę. Najlepiej stosować organiczne, bezzapachowe produkty. Nie narażamy się wtedy na alergie i podrażnienia.