Obserwuj w Google News

Jedna rzecz, którą robisz pod prysznicem źle!

Aleksandra Supryn
2 min. czytania
15.02.2016 14:56
Zareaguj Reakcja

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy to gwarancja pięknej cery, która nie będzie sprawiała żadnych problemów. Okazuje się jednak, że czasem zupełnie nieświadomie jej szkodzimy. Na przykład myjąc ją pod prysznicem.

Dlaczego nie wolno myć twarzy pod prysznicem?

Wielu z nas oczyszcza twarz podczas codziennego prysznica. Dzięki temu zaoszczędzamy trochę czasu i nie robimy bałaganu, jak podczas mycia jej nad zlewem.

Niestety, musisz przestać to robić. Dlaczego?

Czy mycie twarzy pod prysznicem to błąd?

Wysoka temperatura i duże ciśnienie wody to najgorsi wrogowie naszej cery. Pod ich wpływem naczynka krwionośne oraz włosowate się rozszerzają, a skóra zaczyna wyglądać znacznie gorzej. Pojawiają się podrażnienia i zaczerwienienia, a czasem i trądzik różowaty.

Po pewnym czasie może to doprowadzić również do stałego rozszerzenia oraz pękania naczynek krwionośnych, z którymi bardzo trudno sobie póxniej poradzić.

Drugim problemem jest suchość cery. Narażanie jej na długi kontakt z bardzo ciepłą wodą, paradoksalnie wiąże się z utratą wody z głębszych warstw skóry.

Jak myć twarz?

Sposobów na pielęgnację twarzy jest naprawdę wiele. Jedyni myją ją w wodzie gazowanej, inni polecają unikania mycia jej rano.

Nie musisz jednak stosować nietypowych metod. Wystarczy, że będziesz myć ją nad zlewem w letniej wodzie, a na koniec opłuczesz jeszcze w zimnej. Dzięki temu zamkniesz pory i unikniesz zapychania się kanalików porowych.

Pamiętaj również, że nie możesz myć twarzy czymkolwiek, np. kostką zwykłego mydła. Konieczne jest mycie jej środkami przeznaczonymi specjalnie do tego. Co więcej, powinny być one dopasowane do Twojego typu cery.

Po umyciu, osusz ją delikatnie ręcznikiem, który będzie przeznaczony tylko do tego. Nigdy nie wycieraj twarzy ręcznikiem, którego używasz do ciała. Pamiętaj też, żeby nie trzeć, ponieważ generuje to kolejne podrażnienia. Wystarczy delikatne poklepywanie.

 

___

ZdrowoBardzo / AS