Obserwuj w Google News

Znana modelka spodziewa się dziecka, które urodzi... jej partner

2 min. czytania
12.06.2020 07:57
Zareaguj Reakcja

Danna Sultan i Esteban Landrau to wyjątkowa transseksualna para, która spodziewa się dziecka. Ich fani nie mogą się tego doczekać. Do zapłodnienia doszło naturalnie, oboje są biologicznymi rodzicami. 

Danna Sultana oraz Esteban Landrau
fot. YouTube/ screen

Danna Sultan to znana kolumbijska modelka. Nie wszyscy jednak wiedzą, że urodziła jako mężczyzna, ale przez całe życie czuła się kobietą. Kilka miesięcy temu ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Jednak to nie ona je urodzi. W ciąży jest... jej partner Esteban Landrau, Portorykańczyk. Mężczyzna, który urodził się w ciele kobiety. Oboje są transseksualni i przeszli już wiele operacji zmieniających płeć. Jednak – jak wynika z medialnych doniesień – nie usunęli jeszcze swoich genitaliów, co umożliwiło im zostanie rodzicami (para zapewnia, że do zapłodnienia doszło naturalnie, oboje są biologicznymi rodzicami).

Z informacji podawanych przez parę wynika, że ciąża przebiega prawidłowo. Esteban jest w 8. miesiącu ciąży. Z badania USG wynika, że będzie to syn – będzie nosił imię Ariel. Rodzice nie kryją swojej radości. Urządzili nawet baby shower, z okazji zbliżających się narodzin swojego dziecka. Relację z tego wydarzenia zamieścili na YouTube, zamieszczają też informację o swoim szczęściu na Instagramie modelki.

Osoby transseksualne (transpłciowe) to osoby, które nie identyfikują się z płcią morfologiczną, z jaką się urodziły. Przyczyny tego zjawiska pozostają nieznane. Przypuszcza się, że sporą rolę odgrywają tu czynniki genetyczne, endokrynologiczne, neurorozwojowe. Bardzo często takie osoby decydują się na zmianę płci, ponieważ czują więźniami swojego ciała. Chcą być kobietą lub mężczyzną, zgodnie ze swoimi odczuciami psychicznymi. Niestety z tego powodu dość często są dyskryminowani, niezrozumiani. Nawet przez osoby najbliższe. Warto dodać, że transpłciowość to nie jest zaburzeniem (potwierdza to również WHO).

Zobacz także