Obserwuj w Google News

Orgazm sutkowy – jak go osiągnąć?

2 min. czytania
Aktualizacja 06.11.2020
15.09.2019 00:31
Zareaguj Reakcja

Kobieta może osiągnąć trzy rodzaje orgazmu: łechtaczkowy, pochwowy oraz sutkowy. Sprawdź, co zrobić, by doprowadzić kobietę do orgazmu sutkowego.

Orgazm sutkowy - jak go osiągnąć?
fot. Shutterstock

Delikatna, umiejętna stymulacja piersi i sutków kobiecych może prowadzić do orgazmu sutkowego. Nie jest on tak powszechny, jak orgazm łechtaczkowy, ale może zapewnić niesamowite doznania. Niestety nie każda kobieta może go przeżyć (zabieg zmniejszenia piersi czy inne operacje, w wyniku których sutki zmieniły położenie, mogą to utrudniać). Co ciekawe, szansa na przeżycie tego typu orgazmu rośnie wraz z wiekiem. Doświadczają go częściej kobiety, które urodziły dziecko (wiele szlaków nerwowych sprzyjających osiągnięciu orgazmu sutkowego pojawia się dopiero w czasie karmienia piersią, zdarza się, że kobiety przeżywają ten typ orgazmu podczas karmienia dziecka). Prawdopodobnie mają na to wpływ hormony.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu sutkowego?

Aby doprowadzić kobietę do orgazmu sutkowego, należy wykazać się cierpliwością, delikatnością i otwartością na jej potrzeby – każde ciało inaczej reaguje. Piersi i sutki są bardzo wrażliwe na dotyk, zwłaszcza przed menstruacją.

Pieszczoty można zacząć od delikatnych, kolistych ruchów, z czasem można dodać muskanie, głaskanie oraz całowanie. Do masażu można użyć olejku lub oliwki.

Z pewnością w „rozgrzaniu” kobiety pomocne będzie stymulowanie innych jej stref erogennych, np. głaskanie po plecach, całowanie po szyi lub karku czy delikatne ssanie małżowin usznych.

Gdy kobieta będzie lekko podniecona, można zacząć pieścić sutki – ssąc je, liżąc lub całując. Jeśli twoja partnerka lubi ostrzejszy seks, można spróbować sutki delikatnie uderzać, szczypać. Można do tego użyć erotycznych gadżetów: klipsów, zacisków lub skorzystać z przedmiotów, które są dostępne w domu, np. kostki lodu, piórka, pędzelka. Pamiętaj, że sutki są niezwykle delikatne i dlatego zwiększanie intensywności pieszczot musi odbywać się powoli.

Cały czas kontroluj sytuację, jeśli zauważysz, że Twojej partnerce sprawia to ból i jest rozdrażniona, lepiej się wycofaj. U wielu kobiet takie zabiegi mogą doprowadzić jedynie do podniecenia, a nie orgazmu. Nawet jeśli nie uda ci się partnerki doprowadzić do orgazmu, nie poddawaj się. Spróbuj ponownie za jakiś czas.

Warto wiedzieć!

Kobiece sutki są znacznie bardziej wrażliwe niż męskie, dlatego orgazm sutkowy u mężczyzn raczej jest niemożliwy.