Zamknij

Czy seks może być niebezpieczny? Najczęstsze urazy seksualne

17.11.2015
Aktualizacja: 06.11.2020 15:17

Przyjemne chwile w sypialni bardzo szybko mogą zamienić się w koszmar. Fantazja seksualna często prowadzi do urazów i bólu. Złamania, rozdarcia, otarcia, infekcje… Sprawdź, co może przytrafić Ci się podczas seksu.

Czy seks może być niebezpieczny? Najczęstsze urazy seksualne
fot. Shutterstock

Seks to nie zawsze miłe doświadczenie. Czasem intymne chwile w łóżku bywają niezapomniane nie dlatego, że były cudowne, ale dlatego, że po stosunku potrzebna jest interwencja lekarza. Niektóre urazy spowodowane ostrym seksem są znacznie powszechniejsze niż się wydaje.

Zobacz, które z nich zdarzają się najczęściej oraz jak im zapobiec lub je wyleczyć.

Rozdarcie pochwy ‒ jaki jest powód?

Jednym z najczęstszych urazów seksualnym jest rozdarcie pochwy. Ostry seks może powodować krwawienie lub okropny ból podczas penetracji. Powodem jest niedostateczne nawilżenie pochwy. Rozwiązanie jest jednak proste ‒ używaj lubrykantu i trochę zwolnij.

Jeśli doszło już jednak do rozerwania, należy się nim zająć. Jeśli rana jest duża ‒ udaj się do ginekologa. Gdy jest niewielka, wystarczy domowe leczenie. Zrezygnuj wtedy na jakiś czas z seksu i bardzo dbaj o higienę. Możesz również stosować maści lub żele przyspieszające gojenie się ran.

Czy penis może się złamać?

Pomimo że w penisie nie ma żadnych kości, można go złamać. To dlatego, że znajdują się w nim tkanki, które podczas erekcji wypełniają się krwią. To właśnie one mogą zostać zarwane podczas gwałtownego seksu.

Złamaniu prącia towarzyszy trzaśnięcie, okropny ból oraz momentalne pojawienie się siniaków. Konieczna jest wizyta u lekarza oraz operacja oraz rekonwalescencja (ok. 6 tygodni), dzięki którym penis będzie działał bez zarzutu.

Aby uniknąć złamania penisa, zrezygnuj z gwałtownego zginania penisa oraz innych bardzo raptownych ruchów.

Urazy kręgosłupa podczas seksu

Niektóre pozycje seksualne, zwłaszcza te bardziej wymyślne, mogą skutkować urazami kręgosłupa lub bólami pleców, np. spowodowanymi naciągnięciem mięśni.

Najlepszym sposobem na złagodzenie bólu jest przyłożenie do pleców lodu lub, jeśli jest to naciągnięty mięsień ‒ plastra rozgrzewającego.  

Koty nie lubią seksu?

Okazuje się, że powodem jednego z częstszych urazów seksualnych są… koty, które atakują parę uprawiającą seks. Najbardziej zagrożeni są partnerzy właściciela zwierzęcia. Jest tak dlatego, że kotu wydaje się, że seks to walka i próbuje bronić swojego pana lub pani.

Zanim więc zaczniemy uprawiać seks, warto zamknąć kota w innym pomieszczeniu. Dzięki temu unikniesz ran po pazurach i zębach.

Zakleszczenie ‒ czy to się zdarza?

Zakleszczenie faktycznie się zdarza, ale niezwykle rzadko. Zwłaszcza współcześnie, kiedy świadomość seksualna kobiet jest o wiele większa. O napadach pochwicowych słyszymy jednak dość często, ponieważ pojedyncze przypadki są bardzo mocno rozdmuchiwane. Nic dziwnego ‒ wynoszenie zakleszczonej pary na noszach medycznych jest dość skandaliczne.

Zakleszczenie jest wynikiem bardzo silnego stresu, spowodowanego strachem przed ciążą lub przed tym, że ktoś zaraz nas nakryje.

Dawniej radzono, aby zawsze trzymać przy łóżku igłę, którą można będzie w razie potrzeby ukłuć kobietę w pośladki i spowodować tym samym nagłe, chwilowe rozkurczenie mięśni… Nie dość, że metoda jest dziwna, to jeszcze mało nieskuteczna.

Aby uwolnić się z zakleszczenia jest zazwyczaj potrzebna interwencja lekarza. Skurcz mięśni jest tak silny, że kobieta nie jest w stanie samowolnie ich rozkurczyć. Trzeba podać jej leki rozkurczające.