Zamknij

Mężczyźni też mogą być biseksualni: nowe badania

22.07.2020
Aktualizacja: 05.11.2020 15:47

Od lat trwają dyskusje, czy mężczyźni mogą być biseksualni. Problem rozstrzygnął międzynarodowy zespół badaczy.

Grupa przyjaciół
fot. Shutterstock

Do tej pory sprawa była nieoczywista. W powszechnej świadomości i wśród naukowców dominował sceptycyzm dotyczący męskiej biseksualności. Niektórzy sugerowali nawet, że mężczyźni, którzy twierdzą, że są biseksualni, w rzeczywistości są gejami, którzy próbują "zminimalizować" swoją homoseksualność.

Co ciekawe, osoby, które nie wierzyły w biseksualność mężczyzn, często nie miały problemu z zaakceptowaniem biseksualności kobiet. Dla uczonych nie jest jasne, dlaczego biseksualność kobiet jest łatwiejsza do zaakceptowania. Kwestię, czy biseksualność męska istnieje, postanowił raz na zawsze rozstrzygnąć międzynarodowy zespół uczonych.

loader

Naukowcy z USA i Wielkiej Brytanii dokonali przeglądu wszystkich dotychczas opublikowanych badań na temat męskiej biseksulaności. We wnioskach z metanalizy potwierdzili, że biseksualność męska istnieje. Co więcej, jest ona zróżnicowana: niektórzy bardziej skłaniają się ku homoseksualności, inni - ku heteroseksualności, a niektórzy wydają się być jednakowo pobudzani przez osoby obu płci.

Badacze przekonują, że dowody są wystarczająco mocne, żeby położyć kres debacie. Wyniki metaanalizy opublikowano w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Proceedings of the National Academy of Sciences".

To cię może zainteresować:

  • LGBT nie jest ideologią. PAN: "Orientacji seksualnej nie można zaszczepić" 
  • Orientacja seksualna w okresie wczesnej dorosłości może się zmieniać
  • Homofobia: czy to fobia, którą można leczyć?
  • Leczenie homoseksualizmu. Kiedy zostanie zakazane?

Źródło: medicalxpress.com