Zamknij

Kontuzje mogą się zdarzyć nawet... w łóżku! Najbardziej niebezpieczne pozycje

15.09.2017
Aktualizacja: 30.12.2022 11:07

Choć miłości nigdy za wiele, to jednak nawet podczas intymnych zbliżeń można się nabawić groźnych urazów. Naukowcy ustalili, w których pozycjach statystycznie najczęściej dochodzi do... złamania przyrodzenia.

Które pozycje seksualne są najbardziej niebezpieczne?
fot. Andriy Popov/East News

W ferworze miłosnych uniesień wbrew pozorom wcale nie jest łatwo zapanować nad własnym ciałem. Niestety w tej kwestii najwięcej pułapek czyha na mężczyzn. Na łamach "International Journal of Impotence Research" przedstawiono wyniki badań dotyczących sytuacji, które okazały się najbardziej niebezpieczne dla męskiego przyrodzenia. 77 proc. panów doznało kontuzji prącia podczas uprawiania seksu. 

Kiedy na męskie prącie działa zbyt duża siła, tzw. ciała jamiste, wchodzące w skład tkanek penisa stają się sztywne, w efekcie nadmiernego nacisku tracą swoją elastyczność i napełniają się krwią, prowadząc do "złamania" członka. Mężczyźni odczuwają wtedy wyraźny ból a w okolicach ich genitalnych zaczyna pojawiać się opuchlizna, krwiaki oraz siniaki.

Zdaniem ekspertów niektóre pozycje seksualne mogą sprzyjać takim nieprzyjemnym wypadkom. Które z nich uznano za najbardziej niebezpieczne pod tym względem? 

Po przeanalizowaniu danych pochodzących od 90 pacjentów w wieku od 18 do 66 lat naukowcy ustalili, że najwięcej tego typu wypadków zdarza się w trakcie pozycji "od tyłu" ("na pieska"), podczas której doszło aż do 41 procent tego typu wypadków.

W dalszej kolejności sklasyfikowano pozycję misjonarską. Trzecie miejsce pod tym względem zajęła pozycja "na jeźdźca".

Takie wyniki okazały się sporym zaskoczeniem, ponieważ do tej pory badania (potwierdzone m.in. przez naukowców z Brazylii) wskazywały, że najbardziej niebezpieczną pozycją seksualną jest pozycja "na jeźdźca", która w najnowszym zestawieniu uplasowała się dopiero jako trzecia w całym zestawieniu.

źródło: Nature/International Journal of Impotence Research