Co jeść, by zwiększyć libido? Najlepsze produkty

14.02.2020
Aktualizacja: 31.01.2023 09:40

Czujesz, że libido spada? Praca nad nim to nie tylko świeczki i nastrojowa muzyka. Apetyt na seks to przede wszystkim efekt tego, co jesz. Jeśli chcesz zwiększyć libido i poprawić jakość życia seksualnego zadbaj o odpowiednią dietę.

Produkty poprawiające libido
fot. Shutterstock

Zmiana diety pozwoli nie tylko spojrzeć na swoje ciało bardziej przychylnym okiem, ale również znacząco wpłynie na atmosferę w sypialni i stosunki z partnerem. Niektóre produkty spożywcze znane są z tego, że zwiększają libido. Dlatego przed ranką warto zjeść pyszną owocową sałatkę, garść migdałów, zamiast pizzy lub burgera. Sprawdź, które produkty pozytywnie wpływają na libido.

Truskawki

Truskawki są wulkanem energii. Wszystko dlatego, że poprawiają krążenie krwi. Jest to kluczowy czynnik, który wpływa na poziom libido. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Im więcej krwi dopływa do mózgu i narządów rozrodczych, tym większą mamy ochotę na seks.

Owoce te są również bogate w antyoksydanty, które są korzystne dla pracy serca i tętnic. Zapobiegają nowotworom, chorobom układu krążenia i chorobom niedokrwiennym serca.

Awokado

Te superowoce są bogate w witaminę E, potas oraz witaminę B6. Wszystko to chroni nas przed zawałem i poprawia krążenie krwi w organizmie.

Awokado zawiera tłuszcze jednonienasycone, które zapobiegają chorobom serca. Wszystko, co wpływa pozytywnie na poprawę pracy tego mięśnia, znajdzie swoje odzwierciedlenie w naszym życiu seksualnym. Na przykład mężczyźni z chorym sercem są dwa razy bardziej narażeni na problemy z erekcją.

Migdały

Migdały zawierają cynk, selen, a także kwasy omega 3 i witaminę E. Taki skład sprawia, że libido wzrasta i możemy cieszyć znacznie lepszym seksem.

Selen może pomóc w rozwiązaniu problemów z niepłodnością. Razem z witaminą E tworzy zgrany duet, który utrzymuje serce w dobrej kondycji. Z kolei cynk to minerał, który bierze udział w produkcji hormonów u mężczyzn. Wniosek? Wzrost libido gwarantowany.

Słodkie ziemniaki

Bataty są bogate w potas, który zwalcza wysokie ciśnienie krwi. Dzięki temu nie mamy problemów z osiąganiem orgazmu. Zawierają również beta-karoten i witaminę A, która jest odpowiedzialna za płodność zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Sezam

Cynk to jeden z minerałów, który wpływa pozytywnie na ogólną sprawność seksualną. Bierze udział w produkcji testosteronu i nasienia. Najwięcej cynku znajdziemy w ostrygach. Ponieważ niewiele osób ma do nich dostęp, dobrym zamiennikiem będzie sezam.

Arbuz

Ten niezwykle popularny, wakacyjny owoc ma nie tylko niewielką liczbę kalorii, ale jest też skutecznym produktem podwyższającym libido. W 2008 roku wykonano badania dla Texas A&M. Na ich podstawie dowiedziono, że minerały zawarte w arbuzie uspokajają, relaksują i poprawiają krążenie.