Zamknij
Shutterstock.com
  • Stanley Kubrick
  • Shutterstock.com
  • Shutterstock.com
  • 6 Zobacz
fot. Shutterstock.com

Znani, lubiani, poważani również mają zespół Aspergera. Zaburzenie to nie ogranicza w robieniu kariery, a wręcz przeciwnie, u niektórych osób może być przyczyną rozwoju niesamowitych umiejętności. Dowiedz się, które znane osoby mają zespół Aspergera. 

Zespół Aspergera to łagodna forma autyzmu. Dotyczy przede wszystkim zaburzeń funkcjonalnych. Osoby z zespołem Aspergera mają problemy w kontaktach międzyludzkich, mają deficyty w umiejętnościach społecznych i używaniu języka potrzebnego do komunikacji, w tym języka potocznego.

Chociaż osoby z ZA mają mniejsze lub większe problemy w interakcjach społecznych, to nie znaczy, że nie osiągają życiowych sukcesów. Doskonałym przykładem są znani aktorzy, muzycy i artyści, którzy pomimo Zespołu Aspergera zdobyli międzynarodową sławę. Są doskonali w tym, co robią, choć przez ZA mogą w życiu doświadczać wielu problemów.

Uważa się, że zaabsorbowanie jednym lub kilkoma czynnościami i ogromne zaangażowanie w jeden określony temat może u osób z ZA prowadzić do rozwoju ponadprzeciętnych umiejętności.