Jak rozpoznać, że związek nie daje Ci szczęścia? 6 sygnałów

17.01.2023 09:47

Po czym poznać, że związek już dawno przestał dawać nam szczęście i spełnienie? Pewne sygnały jasno wskazują, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakończenie relacji. Wystarczy trochę wsłuchać się w samego siebie, by to zrozumieć.

Po czym poznać, że związek nas unieszczęśliwia? 6 sygnałów
fot. Shutterstock
  1. Unikasz wspólnego czasu, wolisz towarzystwo innych
  2. Przestajesz mówić o ważnych sprawach, unikasz szczerej rozmowy
  3. Szukasz "ucieczki"
  4. Robisz samodzielne plany, albo nic nie planujesz
  5. Towarzystwo partnera to dla Ciebie źródło stresu
  6. Czujesz ciągłą irytację

Trudno zakładać, że związek przetrwa wszystko. Każdy z nas zmienia się z upływem czasu i nie możemy nic na to poradzić. Zmieniają się też okoliczności wokół nas, nasze cele i marzenia. Mimo najszczerszych chęci, może się okazać, że relacja, która kiedyś dawała nam siłę, teraz tylko nas przytłacza; sprawia, że stoimy w miejscu. Trwanie w nieszczęśliwym związku jest wyniszczające, nie tylko dla partnerów, ale całej rodziny. Jak poznać, że związek przestał się rozwijać i jest dla Ciebie ciężarem? Oto 6 ważnych symptomów, które powinny Cię zaniepokoić:

Unikasz wspólnego czasu, wolisz towarzystwo innych

Kiedyś spędziliście razem każdą wolną chwilę, a teraz po prostu przestałaś mieć na to ochotę i świadomie wybierasz czas z innymi? Być może przeszliście z partnerem tyle trudnych momentów, że ciężko Ci o tym zapomnieć, czujesz żal i dyskomfort, gdy jesteście blisko.

Przestajesz mówić o ważnych sprawach, unikasz szczerej rozmowy

Zdrowe i szczęśliwe relacje charakteryzują się szczerością. Ludzie, którzy się kochają, bez problemu poruszają trudne tematy. Jeśli nie umiecie rozmawiać o uczuciach, a w dodatku nie masz ochoty zwierzać się partnerowi, to znak, ze bardzo oddaliliście się od siebie.

Szukasz "ucieczki"

Jeśli cały czas zastanawiasz się, jak wydostać się z sytuacji, w której obecnie się znajdujesz, to znaczy, że podświadomie czujesz, że związek zaczął Ci szkodzić. Pamiętaj, że życie nie musi polegać na zastanawianiu się, jak przetrwać kolejny dzień.

Robisz samodzielne plany, albo nic nie planujesz

Łapiesz się na tym, że planując wakacje, nie widzisz w nich partnera? A może potrzebujesz samodzielnego wyjazdu, a sama myśl o wspólnym urlopie Cię przeraża? Jeśli zaczynasz snuć wizje, w których bez problemu odnajdujesz się jako singielka, zastanów się, czy to nie pora na poważne zmiany w życiu. Zwłaszcza, jeśli towarzyszy Ci przeczucie, że związek zaczął przeszkadzać Ci w realizacji jakichkolwiek marzeń, nawet tych małych, i od lat po prostu stoisz w miejscu.

Towarzystwo partnera to dla Ciebie źródło stresu

Zauważyłaś, że gdy spędzacie razem czas, zaczynasz czuć się dziwnie? Momenty, w których odpoczywasz to te, gdy jesteś sama, najlepiej w wirtualnym świecie, przed ekranem komputera? Być może macie między sobą zbyt dużo niewyjaśnionych spraw, by poczuć się komfortowo w swoim towarzystwie.

Czujesz ciągłą irytację

Wstajesz rano i już wiesz, że nic Cię dziś nie czeka? Masz wrażenie, że żyjesz w samotności, a Twoje sprawy nikogo nie interesują? Tak nie musi być. Jeśli Twoja codzienność wywołuje frustrację, stres i inne negatywne emocje, to poważny sygnał.