Obserwuj w Google News

Brak seksu u kobiet jest niezdrowy. Co grozi niezaspokojonej seksualnie kobiecie?

1 min. czytania
Aktualizacja 10.01.2021
10.01.2021 09:30
Zareaguj Reakcja

Brak seksu nie tylko negatywnie wpływa na mężczyzn, ale także na płeć damską. Niezaspokojona seksualnie kobieta jest narażona na chorobę wdowią. Jaki jest przebieg tej dolegliwości?

Brak seksu u kobiet grozi chorobą
fot. Shutterstock

Choroba wdowia fachowo jest nazywana chorobą Kehrera, dotyczy tylko kobiet - zwłaszcza tych niezaspokojonych seksualnie. Brak seksu u płci damskiej nie tylko wpływa negatywnie na ich psychikę, ale także na zdrowie fizyczne.

Zobacz także:  Po czym poznać seksoholika?

Brak seksu lub inne potrzeby 

Głównym powodem rozwoju tej choroby jest nieodpowiednia ilość stosunków u kobiet, które mają prawidłowe libido. W grupie ryzyka są także panie, które wybierają nieodpowiednich partnerów do łóżka, którzy nie są w stanie ich zadowolić.

O rozwój choroby wdowiej mogą także się martwić kobiety, których partnerzy często wyjeżdżają, np. marynarze. 

Jak objawia się choroba wdowia?

Na początku kobieta jest strasznie poddenerwowana i rozdrażniona, często wszczyna awantury o "byle co". Później jest jeszcze gorzej, bo dochodzą bóle brzucha, głowy, nieregularne miesiączki, a także swędzenie okolic intymnych.

Leczenie tej choroby nie jest łatwe - nie wystarczy nagła wzmożona aktywność seksualna. Niestety większość kobiet, które cierpi na chorobę Kehrera musi skorzystać ze specjalnej terapii, aby zacząć funkcjonować normalnie.