Zamknij

Czułe intymne miejsca kobiet, czyli jak można sprawić kobiecie przyjemność

07.05.2020
Aktualizacja: 05.11.2020 21:08

Każda kobieta jest inna i każda ma inne strefy erogenne. Delikatne pobudzanie ich może zwiększyć ochotę na zbliżenie i nadać mu innego wymiaru. Sprawdź, w których miejscach kobiety są czulsze na dotyk.

Strefy erogenne u kobiet
fot. Shutterstock

Każdy z nas ma strefy erogenne, czyli miejsca szczególnie wrażliwe na dotyk, których stymulowanie wywołuje pobudzenie seksualne. Zwykle są to miejsca, w których skóra jest cienka i dobrze unerwiona. Szacuje się, że u kobiet strefy erogenne stanowią aż 15 proc. powierzchni ich ciała i mogą się one różnić (każda kobieta jest inna, ma inne potrzeby, inaczej osiąga orgazm). Para, która chce się dobrze poznać i czerpać satysfakcję ze zbliżeń, powinna stworzyć mapy miejsc erogennych każdego partnera. Od czego zacząć u kobiet?

Skóra głowy – jest silnie unerwiona i bardzo dobrze reaguje na bodźce. Jeśli twoja partnerka nie ma nic przeciwko temu, dotknij jej włosów, pogłaszcz je, wsuń palce pomiędzy nie i delikatnie masuj skórę głowy okrężnymi ruchami.

Uszy – świetnie przewodzą bodźce, to bardzo silna strefa erogenna u kobiet. Pamiętaj jednak, że nie każda z nich lubi być dotykana w tym miejscu. Jeśli twoja partnerka się zgodzi, możesz zacząć od delikatnego głaskania lub pocierania uszu palcem. Możesz również delikatnie dmuchać w małżowiny, szeptać czułe słówka (lub sprośne, w zależności od preferencji). Na niektóre kobiety silnie działa delikatne ssanie płatka ucha.

Usta – są delikatne, unerwione i mają cienką skórę, dlatego trzeba się z nimi obchodzić bardzo delikatnie. Możesz zacząć stymulację od muskania ust wilgotnym palcem, swoimi ustami lub językiem. Raczej unikaj przygryzania ust partnerki, nie każda z pań to lubi.

Szyja i plecy – to drugie, po uszach, najbardziej erogenne miejsca u kobiet, bo wzdłuż kręgosłupa przebiegają liczne włókna nerwowe. Delikatne dmuchanie w szyję, lizanie jej, pocieranie palcem lub zarostem, mogą wywołać falę rozkoszy. Podobnie jest z plecami. Gładzenie ich, drapanie, rysowanie na nich palcem czy masowanie odpręża i zwiększa ochotę na zbliżenie.

Zgięcia łokcia, dłonie, nadgarstki, ramiona – niektóre kobiety uwielbiają, gdy delikatnie pieści się ich ręce lub dłonie. Delikatne pocałunki w miejscu zgięcia łokcia, delikatne ssanie palca dłoni, czy głaskanie wewnętrznej części ramion może sprawić kobiecie bardzo wiele przyjemności.

Piersi – są bardzo wrażliwe na dotyk, dlatego należy być bardzo ostrożnym. Wiele kobiet może odczuwać nadwrażliwość piersi (zwłaszcza tuż przed okresem), dlatego lepiej nie ugniatać ich i nie ściskać, bo to może wywołać u partnerki ból i zniechęcić ją do zbliżenia. Pieszczoty piersi najlepiej zacząć od delikatnego gładzenia lub muskania całej ich powierzchni. Następnie można przejść do pieszczenia samych brodawek. Można je delikatnie stymulować zwilżonym palcem, językiem lub possać (uprzedzam, nie każda pani to lubi). Technik jest bardzo wiele, ale pamiętaj by nie przesadzić z ich intensywnością.

Brzuch i podbrzusze – wiele pań, zwłaszcza te, które rodziły, wstydzi się pokazywać swój brzuch. Tu trzeba wykazać się wielką delikatnością i zrozumieniem. Partnerka musi poczuć się kochana i akceptowana, wtedy z pewnością pozwoli na pieszczoty w tych okolicach. Jeśli chcesz jej sprawić przyjemność, delikatnie masuj i liż te okolice. Wiele kobiet jest pobudzonych, gdy partner pieści je w okolicach bioder i łona.

Pupa i okolice odbytu – to bardzo erogenne miejsce, ale też najbardziej wstydliwe. Wiele pań nie potrafi przełamać bariery wstydu, zwłaszcza gdy partner chce je pobudzić w okolicach odbytu. Mogą wtedy odczuwać ogromny dyskomfort. Należy to uszanować. Być może z czasem same zapragną pieszczot w tych okolicach. Pupę możesz delikatnie głaskać, masować, lizać językiem. Niektóre panie lubią delikatne klapsy.

Wewnętrzna strona ud, pachwiny – wiele kobiet uwielbia pieszczoty w tych okolicach. Dają one niezwykle silne doznania. Tę część najlepiej pobudzać językiem liżąc lub całując skórę. Co ciekawe, wiele kobiet pod wpływem podniecenia zaciska uda, bo to zwiększa ich doznania. Odczekaj chwilę, a potem znowu zacznij pieścić tę część ciała.

Wzgórek łonowy, łechtaczka, wargi sromowe – każdą część trzeba traktować oddzielnie. Najpierw można zacząć od pieszczenia wzgórka łonowego, następnie warg sromowych, łechtaczki i wejścia do pochwy. Najlepiej robić to językiem (bo jest giętki i dzięki temu ma dostęp do każdego miejsca), lub zwilżonym palcem dłoni. Łechtaczka jest jedną z najbardziej unerwionych części sromu, dlatego trzeba się z nią obchodzić bardzo delikatnie. Pamiętaj, wiele pań może odczuwać wstyd przed dotykiem ich w tych miejscach. Uszanuj to, daj swojej partnerce czas na oswojenie się z tego typu bliskością. Być może z czasem otworzy się na nowe doznania. 

Nogi, stopy – niektóre panie uwielbiają masaż nóg i stóp. To pobudza krążenie i zwiększa doznania. Masaż stóp można zacząć od wykonywania delikatnych okrężnych ruchów dłońmi, a potem uciskania wgłębienia w podeszwie. Niektóre panie odczuwają ogromną przyjemność, gdy partner delikatnie ssie ich palce u stóp.

Pamiętaj, aby osiągnąć satysfakcję z pieszczot, twoja partnera musi się czuć bezpiecznie i komfortowo. Pośpiech, niewygoda lub strach przed wtargnięciem kogoś obcego może zniweczyć wasze plany. Zadbaj o dobrą atmosferę spotkania, okaż trochę cierpliwości, a twoja partnerka z pewnością odwdzięczy ci się równie mocnymi doznaniami.

loader

Źródło: "ABC seksualności", Krzysztof Król, Jan Gajos, Wydawnictwo Helion 2014