Obserwuj w Google News

Jak się kochać, żeby było dobrze? 13 kroków do dobrego seksu

3 min. czytania
Aktualizacja 06.11.2020
04.09.2019 14:55
Zareaguj Reakcja

Szczęście w związku nie jest dane raz na zawsze, trzeba sobie na nie zapracować. Ale biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy zupełnie inni, to czeka nas naprawdę ciężka praca. Mężczyźni postrzegają seks, jako Sam seks niczego  nie zmieni, bo zaczyna się on dużo wcześniej niż w samej sypialni. Co powoduje wzrost satysfakcji seksualnej?

Udane współżycie
fot. Shutterstock

Życie seksualne: jak je poprawić?

 1.    Nie rezygnuj z własnych potrzeb.

Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu, boi się odrzucenia. Z tego powodu szybko rezygnujemy z własnych potrzeb, ukrywamy się  za maską „zadowolonego”, choć w środku rośnie frustracja. Można tego uniknąć – jak? Należy dowiedzieć się, czego naprawdę potrzebujemy, bez czego nie możemy żyć, czego pragniemy w łóżku i co daje nam spełnienie.

2.    Nie bój się dzielić swoimi uczuciami, potrzebami z partnerem.

Dobry, satysfakcjonujący seks możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy czujemy się z osobą bezpiecznie i swobodnie w każdym aspekcie. Dobry seks zaczyna się od zdrowej komunikacji. Powinno nas zastanowić, jeśli nie możemy powiedzieć swojemu partnerowi, czego potrzebujemy w łóżku. Sama rozmowa może być wstępem do zmian.

3.    Nie wypieraj swoich kompleksów – zmierz się z nimi i osiągnij akceptację ciała.

Tylko prawdziwa akceptacja własnego sprawia, że zupełnie się rozluźniamy nie myśląc o niedoskonałościach. Samoświadomości swojego ciała, pozwala czerpać radość z seksu i orgazmu.

4.    Nie traktuj seksu jako sposobu na karę lub nagrodę.

Dobry seks nie powinien być, czymś w rodzaju produktu. Jeśli jest rodzajem nagrody lub kary sprowadza się go do formy wyrafinowanego szantażu.seksualnej i psychicznej.

5.    Doceniaj i bądź uważny na gesty, mowę ciała.

Niesamowite umiejętności techniczne są niczym, jeśli nie ma się poczucia, że partnerom naprawdę zależy na sobie.

6.    Zachowaj spontaniczność.

Seksuologowie podpowiadają, że dobre życie seksualne potrzebuje odkrywania nowości. Aby uniknąć popadnięcia w rutynę „seksu dyżurnego”, wypróbuj nowe miejsca do uprawiania seksu. Może na kanapie, w samochodzie lub na blacie kuchennym? Mężczyźni uwielbiają, gdy kobiety są spontaniczne i pewne siebie w swoich umiejętnościach w łóżku.

7.    Pomyśl o grze wstępnej.

Dobry nastrój do seksu jest niezbędny, szczególnie dla kobiet. Gra wstępna powinna się rozpocząć na długo przed rozpoczęciem seksu. Mowa tutaj o mentalnej grze wstępnej, dzieje się kilka godzin, a nawet dni wcześniej, a nie tej, którą masz tuż przed seksem. Małe gesty i miłe komentarze są istotne dla odpowiedniego nastroju do seksu. Warto też utrzymać komunikację w ciągu dnia za pośrednictwem wiadomości SMS oraz e-mailem.

8.    Skoncentruj się na jakości, a nie na ilości.

Tak naprawdę nie ma jednej złotej zasady, ale ostatnie badania sugerują, że więcej seksu nie oznacza lepszego seksu. Warto po prostu włożyć więcej energii w regularny, jakościowo dobry cotygodniowy seks.

 9.     Nie lekceważ potęgi uwielbienia.

W badaniu z 2016 r. opublikowanym w czasopiśmie Journal of Sex Research badacze przeanalizowali odpowiedzi od 39 000 par heteroseksualnych, które pozostały w związku małżeńskim lub współżyły przez ponad trzy lata. Zadowolenie seksualne było wyższe wśród par, które ujawniły, że pozytywnie się potwierdziły podczas seksu i były wystarczająco otwarte na żenujące momenty podczas seksu, aby żartować i iść dalej. Beztroskie podejście do seksu jest kluczowe, mówiąc: „Nie bierz życia zbyt poważnie. Szczęśliwe pary śmieją się razem”.

10. Poszerz swoje słownictwo.

Moc seksownego przekomarzania się w sypialni jest niedoceniana, a może to poprawić nastrój, gdy próbujesz wszystko razem. Jednak nie jest to najłatwiejsze dla ludzi. Para może czytać wspólnie książki erotyczne, zwłaszcza jeśli chcą pracować nad słownictwem „brudnej rozmowy”, które daje im wskazówki językowe bez poczucia świadomości.

11. Wykonaj obowiązki razem.

Oczywiście, choć to banalne, jak się wydaje, wspólne prace nie tylko sprawiają, że jest się lepszym współlokatorem, ale także pomaga parom w satysfakcjonującym seksie.

12. Wybierz poranny seks lub popołudniowy zachwyt

Jednym z powodów niedogrania seksualnego miedzy parami jest sposób, w jaki mężczyźni i kobiety radzą sobie ze stresem. Mówi się, że mężczyźni postrzegają seks jako lek na stres, podczas gdy kobiety chcą uprawiać seks po tym, jak mają czas na odpoczynek. Kobiety mają tendencję do decydowania się na współżycie, gdy są wyczerpane, a ich umysły są przygotowane do planowania następnego dnia.

13. Ćwicz

Nawet latem nie mamy wystarczającej ilości witaminy D. Chociaż zbyt duże działanie słońca może szkodzić skórze, witamina D jest niezbędna jest niezbędna do produkcji estrogenu u kobiet i produkcji testosteronu u mężczyzn, podnosi libido.

Źródło: marieclaire.com, psycholog-pisze.pl