,

Jedzenie pomarańczy pod prysznicem. Co to za trend i czy warto spróbować?

06.03.2023 08:23

Shower Orange Challenge staje się popularny za sprawą Tik Toka. To po prostu jedzenie pomarańczy w trakcie porannej kąpieli. Chociaż brzmi dziwnie, może być naprawdę przyjemne.

Jedzenie pomarańczy pod prysznicem. Na czym polega nowy trend?
fot. Shutterstock

Szukasz różnych sposobów na walkę ze stresem? Wypróbuj jedzenie pomarańczy pod prysznicem. To pomysł, który  brzmi co najmniej dziwnie, ale podobno działa. Trend ten zyskuje coraz więcej miłośników na Tik Toku. Internauci twierdzą, że kąpiel z pomarańczami jest niezwykle orzeźwiająca i stymuluje wszystkie zmysły. Być może ta niekonwencjonalna metoda naprawdę działa? Domowe, pomarańczowe SPA może mieć wiele korzyści dla naszego ciała i ducha.

Pomarańcze są bardzo zdrowe i powinniśmy je jeść regularnie. To doskonałe źródło witaminy C, beta-karotenu i witamin z grupy B, ale nie tylko. Pomarańcze nawadniają organizm. Znajdziemy w nich cenne pierwiastki, takie jak  wapń, selen czy magnez. Jednak obieranie pomarańczy często bywa uciążliwe, gdy z owocu kapie lepki sok i brudzi wszystko dookoła. Z tego powodu jedzenie pysznych owoców jest dużo łatwiejsze pod wodą…

Jedzenie pomarańczy w czasie kąpieli. Co daje Shower Orange Challenge?

Kąpiel z egzotycznymi owocami wpływa na wiele zmysłów, nie tylko węch. Obieranie pomarańczy pod prysznicem to doskonała zabawa sensoryczna, trening dla mózgu. Soczyste owoce pobudzają i dodają energii. Dodatkowo, jak przekonują fani tej zabawy, podczas takiego “posiłku” nie stresujemy się, że się pobrudzimy, a to sprawia, że owoce smakują dużo lepiej niż zwykle. Ta technika pomaga złagodzić stres i lęki. Użytkownicy Tik Toka opisują, że jedzenie pomarańczy pod prysznicem jest niezwykle oczyszczającym, “pierwotnym”, a przy tym magicznym przeżyciem.

“Gorący prysznic i wilgoć podkręcają smak i aromat owocu. Ponadto zapach cytrusów pomaga się odprężyć. Jest to niezwykle głębokie doświadczenie”.
Spróbujecie? :)

Zobacz także

Źródło: tiktok.com, menshealth.com

Logo radiozet Dzieje się