Naukowcy: sportowe samochody mogą działać jak "przedłużenie" penisa

12.01.2023 20:03

Badania przeprowadzone przez University College London (UCL) wskazują, że istnieje korelacja między posiadaniem efektownego samochodu a przekonaniem, że czyjeś genitalia są mniejsze niż przeciętne. 

Sportowy samochód
fot. Shutterstock

Badanie miało na celu sprawdzenie, czy istnieje związek między posiadaniem sportowego samochodu a wielkością penisa. Psychologowie zrekrutowali 200 mężczyzn w wieku od 18 do 74 lat i poprosili ich o wypełnienie testu online. Uczestnikom najpierw pokazywano przez 7 sekund specjalne oświadczenie, a następnie pojawił się obraz produktu. Następnie musieli przesunąć suwak, aby wskazać, za ile chcą kupić ten produkt. Na koniec na ekranie pojawiało się kolejne oświadczenie, a uczestnicy musieli powiedzieć, czy to jest to samo twierdzenie, czy inne niż to, które pokazano za pierwszym razem.

Test miał za zadanie pokazać, jak ludzie zapamiętują fakty w tym samym czasie, gdy kupują produkty.

Jedno ze stwierdzeń fałszywie podawało średni rozmiar penisa we wzwodzie innych mężczyzn – niektórym uczestnikom przekazano, że wynosi on 18 cm, podczas gdy innym przekazano, że 10 cm. Prawdziwa średnia wynosi w rzeczywistości 13 cm, ale ci, którym powiedziano, że jest to niższa wartość, czuli się "stosunkowo lepiej" podczas wykonywania zadania. Jednak ci, którym powiedziano, że ma wyższą wartość, czuli, że ich genitalia mogą być poniżej tej średniej.

Kiedy zespół przeanalizował wyniki, okazało się, że mężczyźni powyżej 30. roku życia, którzy czuli, że rozmiar ich penisa jest poniżej średniej, byli bardziej skłonni do kupna samochodu sportowego. Natomiast mężczyźni, którzy myśleli, że mają większego penisa, niż wskazuje średnia, wykazywali tendencję do mniejszego zainteresowania luksusowymi samochodami.

W przypadku najmłodszych mężczyzn stwierdzenie o wielkości członka nie miało większego znaczenia. Wykazywali oni zainteresowanie sportowym samochodem bez względu na wielkość swojego przyrodzenia.

Chociaż badanie to nie zostało jeszcze zrecenzowane, autorzy twierdzą, że jest podłoże do dalszego dociekania. - Być może jest coś szczególnego, co łączy samochody i penisy w męskiej psychice – napisali.

Źródło: Small Penises and Fast Cars: Evidence for a Psychological Link - Daniel C. Richardson, Joseph Devlin, John S. Hogan, Chuck Thompson; Department of Experimental Psychology, University College London; PsyArXiv Preprints