Oceń
E-mail zaufania dla osób LGBT – to pomysł Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy z Łodzi. Dzięki niemu udało się już pomóc kilkudziesięciu osobom.
– Akcja sprawdziła się w stu procentach. Bo praktyka pokazuje, że osobom z grupy LGBT, które na przykład doświadczają przemocy psychicznej czy fizycznej, łatwiej jest napisać niż zadzwonić czy spotkać się z terapeutą – wyjaśnia Mariusz Ławnik, prezes Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy, i dodaje: – Każdy przypadek doskonale pamiętam. Na przykład dostałem dramatyczną prośbę o pomoc od pewnej młodej osoby (24-letniej), która została "na siłę" wyautowana, że jest osobą biseksualną i otrzymuje pogróżki. Powiedziałem: przyjeżdżaj.
E-mail zaufania został uruchomiony rok temu i od tego czasu udało się pomóc kilkudziesięciu osobom. Można go znaleźć na stronie stowarzyszenia (teczowispolecznicy.org).
– Prowadzimy hostel interwencyjny, udzielamy pomocy psychologicznej, organizujemy akcje edukacyjne na temat osób LGBT oraz działamy na rzecz osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym – napisano na stronie stowarzyszenia, i dodano: – Jeśli masz problem, jesteś osobą zmagającą się z wykluczeniem lub po prostu potrzebujesz uwagi, wysłuchania i zrozumienia, skorzystaj z naszego Maila Zaufania. Napisz do nas anonimowo o tym, co Cię gryzie i spróbujmy wspólnie znaleźć rozwiązanie.
Oceń artykuł