Obserwuj w Google News

Para zrobiła test DNA z ciekawości. Okazało się, że są rodzeństwem

3 min. czytania
08.09.2022 11:21
Zareaguj Reakcja

Mężczyzna i kobieta spotykali się od sześciu lat. Stanowili zgrany związek, mieszkali razem i planowali wspólną przyszłość. Pewnego dnia kobieta wpadła na pomysł, by wykonać test DNA i dowiedzieć się więcej o sobie. Wynik badania zszokował wszystkich.

Test DNA
fot. Shutterstock

Oboje byli adaptowani jako małe dzieci. Choć wychowywali się w szczęśliwych rodzinach, to nie znali swojej przeszłości. Postanowili z ciekawości wykonać testy DNA. Badanie ujawniło przerażającą prawdę. Okazało się, że mężczyzna i kobieta, którzy przez wiele lat byli razem w związku, są tak naprawdę biologicznym rodzeństwem. 

Para postanowiła dowiedzieć się więcej o swoim życiu i przodkach. Kobieta zamówiła więc specjalny pakiet testów DNA do wykonania w domu. Razem z partnerem pobrali wymazy z gardła i odesłali próbki do badania. Wyniki przyszły po miesiącu. Podekscytowanie szybko zmieniło się w przerażenie. 

Dziewczyna opisała całą historię w poście opublikowanym na forum Reddit.

- Właśnie dowiedziałam się, że spotykam się ze moim biologicznym bratem od 6 lat - ujawniła. - Mam 30 lat, a mój brat ma 32 lata. Będę nazywać go moim chłopakiem przez większość czasu, kiedy to piszę. Czuję się z tym dziwnie. Zostałam adoptowana jako dziecko, ale nie wiedziałam o tym do czasu liceum. Nie czułam się zdradzona ani nie przejmowałam się tym za bardzo. Kocham moich rodziców, a moi rodzice kochają mnie. Kogo to obchodzi, jeśli nie są moimi prawdziwymi rodzicami. Mój chłopak również został adoptowany i kiedy się poznaliśmy, była to jedna z rzeczy, która nas połączyła. Oboje mieliśmy szczęście i mieliśmy dobre rodziny - napisała kobieta.

- Nasz związek był i nadal jest świetny. Zrozumieliśmy się bardzo szybko. Nigdy nie czułam takiego pociągu i zażyłości. Teraz wiem, że komfort i zażyłość wynikają z tego, że jest moim bratem. Nie przyrodnim bratem, on jest moim biologicznym bratem - dodała. - Robiliśmy wszystko, co mogła robić para, która była razem od 6 lat. Mówiliśmy, że się kochamy, uprawialiśmy seks, świętowaliśmy rocznice, poznaliśmy nawzajem swoje rodziny. Cieszę się, że oboje wcześniej zgodziliśmy się, że nie chcemy mieć dzieci, więc to się nigdy nie zdarzyło - przekonuje kobieta.

"Zdałam sobie sprawę z tego, że wyglądamy podobnie"

- Dopiero dowiedziałam się o wynikach i nie powiedziałem o tym mojemu chłopakowi. Naprawdę mam nadzieję, że popełnili błąd, ale teraz wszystko zaczyna mieć dla mnie sens. Zawsze słyszymy, że wyglądamy podobnie lub że on jest męską wersją mnie. Na długo przed tym testem byliśmy porównywani. Zawsze tylko się z tego śmialiśmy, ale spędziłam cały poranek, oglądając nasze wspólne zdjęcia i zdałam sobie sprawę z tego, że naprawdę wyglądamy podobnie. To mnie przeraża i nie wiem, co powinnam robić. Nadal kocham swojego chłopaka/brata. Jesteśmy razem od 6 lat, mamy wspólny dom i całe życie. Mam nadzieję, że ten test myli się i wkrótce zrobię prawdziwe badanie, ale panikuję. Nadal widzę w nim miłość mojego życia - napisała na forum Reddit.

W późniejszej aktualizacji dodała: "Opublikowałam to pewnego dnia, ale od tego czasu pokazałam mu wyniki i zdał sobie sprawę, że jesteśmy rodzeństwem. Nie chce wariować ani podejmować żadnych ważnych decyzji, dopóki nie otrzymamy kolejnych wyników, ale mogę powiedzieć, że jest przerażony i dziwnie było leżeć obok niego w łóżku".

Wpis kobiety zyskał ogromną popularność. Powielano go w mediach społecznościowych na Instagramie i TikToku. Nie wiadomo jednak, jak potoczyły się losy pary.

Badania DNA więzów krwi

Badania DNA pod kątem pokrewieństwa wykonuje się często w celu unormowania sytuacji prawnej i emocjonalnej. Powszechnie znane są tzw. testy na ojcostwo, ale za pomocą badania DNA może ustalić również pokrewieństwo między wnukami i dziadkami oraz rodzeństwem. Taki test umożliwia też sprawdzenie, czy pozornie obca jest tak naprawdę biologicznym członkiem rodziny. 

Badanie polega na porównaniu profili genetycznych. Wymaga pobrania próbki krwi, śliny, naskórka lub włosa. Próbki są następnie badanie w laboratorium. Badania DNA na pokrewieństwo mają wysoką skuteczność określaną na poziomie 99%. Ze względu na to, że kod genetyczny nigdy nie ulega zmianie, analizę można wykonać raz w życiu i będzie ona zawsze aktualna. Koszty badania DNA na pokrewieństwo wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. 

Źródło: mirror.co.uk