Wykryto tajemniczą chorobę, która zabiła 5 osób. Naukowcy szukają jej źródła

18.03.2023 10:00

W Tanzanii wykryto nieznaną do tej pory chorobę, która spowodowała śmierć kilku osób. Chorzy cierpią na gorączkę i krwawienia z nosa. Przedstawicie rządu Tanzanii, poinformowali, że naukowcy robią wszystko, by znaleźć źródło choroby i powstrzymać jej rozprzestrzenianie się.

Szpital w Afryce
fot. Shutterstock

Brytyjski "The Mirror" podaje, że w Tanzanii wykryto nową, tajemniczą chorobę, która do tej pory doprowadziła do śmierci pięciu osób. Lekarze robią wszystko, by zidentyfikować źródło choroby. Tanzańscy urzędnicy ds. zdrowia poinformowali, że pięć osób zmarło, a siedem osób cierpi na chorobę, którą opisali jako "dziwną". Chorobę wykryto w regionie Kagera w północno-zachodniej części kraju.

Objawy tajemniczej choroby obejmują:

  • gorączkę,
  • bóle głowy,
  • zmęczenie,
  • krwawienia z nosa.

- Zespół szybkiego reagowania jest teraz na miejscu w celu zbadania choroby - poinformowali przedstawiciele rządu Tanzanii. Władze apelują do mieszkańców regionu Kagera o zachowanie spokoju i unikanie kontaktu z osobami zarażonymi chorobą.

Na razie nie wiadomo, jaki patogen przyczynia się do rozwoju objawów. Naukowcy mają nadzieję, jak najszybciej zidentyfikować pochodzenie choroby i zatrzymać jej rozprzestrzenianie się.