Obserwuj w Google News

Wstrzymano odwiedziny w szpitalu. „Z przyczyn epidemiologicznych, do odwołania”

1 min. czytania
22.11.2023 16:02
Zareaguj Reakcja

W jednym z wielkopolskich szpitali wstrzymano odwiedziny aż na czterech oddziałach. Powodem jest sytuacja epidemiologiczna, a konkretnie zachorowania na COVID-19 – zakażonych jest co najmniej kilkunastu pacjentów. Komunikat został opublikowany na stronie internetowej szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Puste korytarze szpitala
fot. Shutterstock

Dyrekcja szpitala w Ostrowie Wielkopolskim podjęła decyzję o wstrzymaniu odwiedzin na czterech oddziałach. Na terenie placówki aż 17 pacjentów zachorowało na COVID-19 – poinformował rzecznik prasowy placówki dr Adam Stangret.

W szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim bez odwiedzin na 4 oddziałach

Komunikat w sprawie wstrzymania odwiedzin został zamieszczony na stronie internetowej szpitala:

„Informujemy, iż z przyczyn epidemiologicznych wstrzymuje się do odwołania odwiedziny w oddziałach internistycznym, internistycznym izolacyjnym, laryngologicznym, geriatrycznym. W oddziale medycyny paliatywnej przy łóżku pacjenta przebywać może tylko jedna osoba bez objawów infekcji” – poinformowano w komunikacie.

Decyzja – jak przekazał dr Stangret – będzie obowiązywać do odwołania. „Obecnie na COVID-19 choruje 17 pacjentów” – podał.

O sprawie zawiadomiono też ostrowski sanepid. W piśmie poinformowano, że wstrzymanie odwiedzin spowodowane jest wystąpieniem na niektórych oddziałach zwiększonej liczby zachorowań na COVID-19 – przekazał Tadeusz Biliński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Radio ZET / PAP/Ewa Bąkowska